شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
بازگشت فلز زرد به مسیر صعود
31 خرداد 1400 - 11:50
شناسه : 14051
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت هر اونس طلا امروز 31 خرداد ماه 1400 با ۰.۳۵ درصد افزایش به یک هزار و ۷۷۰ دلار و ۳۹ سنت رسید.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، در حالی که کاهش سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا موجب افزایش جذابیت سرمایه‌گذاری در بازار طلا شده است، قیمت فلز زرد پس از سقوط ۶ درصدی در هفته گذشته امروز شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۳۵ درصد افزایش به یک هزار و ۷۷۰ دلار و ۳۹ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی روز دوشنبه ۳۱ خرداد ماه برای تحویل در ماه اوت نیز با ۰٫۰۲ درصد کاهش به یک هزارو ۷۶۸ دلار و ۶۰ سنت رسیده است.

مارگارت یانگ تحلیلگر بازارهای مالی در موسسه دیلی اف ایکس اظهار داشت: سوددهی اوراق قرضه در حال کاهش است و این به تثبیت قیمت‌ها و تلاش برای ترمیم آن کمک کرد.

وی افزود: سرمایه‌گذاران از این فرصت برای خرید بیشتر طلا استفاده کرده‌اند؛ زیرا انتظار دارند با توجه به فشارهای تورمی قیمت فلز زرد افزایش یابد.

گفتنی است، سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا امروز به پایین‌ترین رقم از اواخر ماه فوریه رسید و سبب کاهش هزینه فرصت سرمایه‌گذاری در بازار طلا شد. در این راستا ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی همچنان در نزدیکی بالاترین رقم‌های چند ماه گذشته باقی مانده است.

هفته گذشته و پس از سیگنال ارسالی از سوی فدرال رزرو مبنی بر انقباضی شدن سیاست‌های پولی این بانک در آینده نزدیک، قیمت طلا شاهد ثبت بدترین عملکرد هفتگی از ماه مارس ۲۰۲۰ تاکنون بود.

یانگ گفت: در کوتاه‌مدت، روند کاهشی بر بازار غلبه خواهد داشت و اگر سطح مقاومت فنی یک هزار و۷۷۰ دلار در هم بشکند، شاهد افت قیمت تا یک هزار و ۶۷۷ دلار خواهیم بود.

شایان ذکر است که سرمایه‌گذاران اکنون منتظر مواضع مقام‌های فدرال رزرو و از جمله رییس این بانک در هفته جاری هستند تا سرنخ‌های بیشتری از سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا به دست آورند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.