دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
به دنبال جابه‌جایی ركورد ماهانه آهن‌اسفنجی هستیم
15 فروردین 1400 - 13:30
شناسه : 9643
مدیر ناحیه آهن‌سازی شرکت فولادمبارکه: مدیر ناحیه آهن‌سازی شرکت فولادمبارکه با اشاره به ثبت رکورد تولید 25 هزار و 125 تن آهن‌اسفنجی در روز، گفت: با تولید این حجم از آهن‌اسفنجی در تلاش هستیم تا با عبور از حجم 715 هزار تن در ماه، رکورد ماهانه این بخش را نیز جابه‌جا کنیم.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولادمبارکه
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، داریوش رشیدی مدیر ناحیه آهن‌سازی شرکت فولادمبارکه درباره آخرین رکورد شرکت فولادمبارکه در بخش تولید آهن‌اسفنجی، اظهار داشت: واحدهای احیای مستقیم شرکت فولادمبارکه در آخرین ساعات، ۱۲ فروردین ماه، تولید ۲۵ هزار و ۱۲۵ تن آهن‌اسفنجی را به ثبت رساندند که رکورد جدیدی برای این بخش محسوب می‌شود.

وی افزود: آهن اسفنجی تولید شده از کیفیت مناسبی به ویژه از نظر درجه فلزی و کربن مورد نیاز فولادسازی برخوردار است. آخرین رکورد ثبت شده در این بخش مربوط به ۲۲ فروردین ماه سال ۱۳۹۹ با ۲۴ هزار و ۷۸۲ تن بود که خوشبختانه با ثبت رکورد جدید در واحد احیا مستقیم شهید خرازی، توانستیم رقم ۲۵ هزار و ۱۲۵ تن را به ثبت برسانیم.

مدیر ناحیه آهن‌سازی شرکت فولادمبارکه گفت: امیدواریم به همت و تلاش پرسنل ناحیه آهن‌سازی، با عبور از مرز ۷۱۵ هزار تن، رکورد ماهانه تولید آهن‌اسفنجی را جابه‌جا کنیم. رکورد پیشین تولید ماهانه آهن‌اسفنجی مربوط به اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ با تولید ۷۱۵ هزار تن بوده است.

داریوش رشیدی بیان کرد: شرایط تولید معمولا در فروردین ماه و اردیبهشت ماه از نظر منابع تولید آهن‌اسفنجی مُهیاتر است؛ بنابراین تصمیم بر این گرفته شد تا حجم تولید در این دو ماه افزایش یابد.

وی با  بیان اینکه برای تولید این حجم آهن‌اسفنجی حدود ۳۵ هزار تن گندله سنگ‌آهن مناسب به منظور شارژ واحدهای احیا مستقیم استفاده شد، ادامه داد: آهن‌اسفنجی ماده اولیه تولید مذاب در بخش فولادسازی است. این مقدار تولید آهن‌اسفنجی در روز، زمینه‌ساز تولید تقریبا ۲۳ هزار تن تختال در واحد فولادسازی خواهد بود.

مدیر ناحیه آهن‌سازی شرکت فولادمبارکه در پایان خاطرنشان کرد: در سالی که توسط مقام معظم رهبری به نام تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها نام‌گذاری شده است، در تلاش هستیم تا پشتیبانی لازم را از واحد فولادسازی داشته باشیم.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.