دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
تحقق کامل اهداف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی در سال ۹۹
08 فروردین 1400 - 9:03
شناسه : 9353
گزارش عملکرد سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور نشان‌دهنده تحقق اهداف تعیین شده این سازمان در سال جهش تولید است.
ارسال توسط : منبع : سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، عملکرد این سازمان تا پایان اسفند ماه سال ۱۳۹۹ از سوی دفتر برنامه‌ریزی، فناوری اطلاعات و بودجه این سازمان ارائه شد.

شناسایی و پی‌جویی ۱۲۳ هزار کیلومتر مربع در سال ۹۹

بر اساس این گزارش و بر مبنای عملکرد شاخص‌های اختصاصی ارزشیابی عملکرد، در بخش شناسایی و پی‌جویی، اکتشاف عمومی و تفصیلی پتانسیل‌های معدنی کشور، میزان ۱۱۵ هزار کیلومترمربع، به عنوان هدف کمی در نظر گرفته شد که بر همین اساس،  مقدار ۱۲۳ هزار کیلومترمربع به‌ثمر رسیده که عملکرد نهایی سازمان از برنامه ابتدای سال پیشی گرفته است.

تهیه ۵۵ ورقه نقشه و گزارش اطلاعات پایه زمین‌شناسی

در زمینه تولید اطلاعات پایه زمین‌شناسی و تهیه نقشه، ۵۰ ورقه نقشه/گزارش در دستور کار قرار گرفت که طی این مدت ۵۵ ورقه نقشه/گزارش در حوزه دریا و خشکی با مقیاس­‌های مختلف تولید و منتشر شده است که در این شاخص نیز رشد چشمگیر نسبت به سالیان قبل مشاهده می‌شود.

تهیه ۴۰ برگ نقشه مخاطرات زمین‌شناسی

در بخش تهیه نقشه‌های مهندسی و مخاطرات زمین‌شناختی شامل مخاطرات زمین‌لرزه، ریزگرد، سیل، فرونشست، تغییرات اقلیم نیز ۳۰ برگ نقشه و گزارش به عنوان هدف در نظر گرفته شده است که با همت متخصصان و کارشناسان حوزه مربوطه، سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، موفق به دستیابی به ۴۰ برگ نقشه و گزارش شد.

اکتشاف ۳۵ هزار کیلومتر خطی به روش ژئوفیزیک هوایی

همچنین در زمینه اکتشاف به روش ژئوفیزیک هوایی شامل برداشت، پردازش، تعبیر و تفسیر، مدلسازی و معرفی مناطق امید‍‌بخش باوجود محدودیت جدی در منابع مالی و عدم تخصیص اعتبارات مورد نیاز، عملکرد ۳۵ هزار کیلومتر خطی با توجه به انجام پردازش، تعبیر، تفسیر و مدل‌سازی در راستای دستیابی به اکتشاف ذخایر پنهان و عمیق به وسیله این روش محقق شد.

انجام ۲۸ هزار آنالیز نمونه معدنی

در عنوان شاخص نمونه‌های آنالیز شده در آزمایشگاه‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور تعداد ۲۸ هزار آنالیز نمونه معدنی به عنوان هدف در دستور کار قرار داشت که این مقدار تا پایان سال ۱۳۹۹ کاملا محقق شده است.
سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور ثبت یک محدوده ژئوپارک را نیز در بخش پتانسیل‌یابی و ارزیابی ژئوپارک‌های ایران در نظر داشت که خوشبختانه موفق به تحقق و معرفی یک محدوده شده است.

همچنین گزارشات تحلیلی مجموعه داده‌های زمین‌شناسی و اکتشافی کشور نیز یکی دیگر از موارد عملکردی این سازمان است که با توجه به هدفگذاری انجام شده، تعداد پنج پیمایش استانی که نتایج و مدل‌سازی‌های آن بی‌شک در جهت سرمایه‌گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های بخش معدن تحقق یافت.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.