دوشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 22 April , 2024 ساعت ×
تشکیل صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی
20 مرداد 1400 - 11:11
شناسه : 15999
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از اتمام بررسی و تصویب طرح اصلاح موادی از قانون معادن کشور در این کمیسیون خبر داد و گفت: براساس این طرح صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی به منظور حمایت از معدنداران تشکیل می‌شود.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، روح‌الله عباس‌پور سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در نشست روز گذشته کمیسیون، بررسی طرح اصلاح موادی از قانون معادن کشور به اتمام رسید و برای صدور استعلام مربوط به بهره‌برداری معادن، باید از دستگاه‌هایی مانند سازمان محیط‌زیست، منابع طبیعی و… استعلام گرفته شود.

وی افزود: طبق قانون گذشته این دستگاه‌ها برای ارائه پاسخ مربوطه دو ماه مهلت داشتند که براساس اصلاح کمیسیون این مدت به یک ماه کاهش پیدا کرد. لذا براساس طرح مذکور صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی به منظور حمایت از معدن‌داران تشکیل خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: طبق طرح اصلاح موادی از قانون معادن کشور، کارکنان وزارت صنعت، معدن و تجارت و نزدیکان درجه یک آن‌ها نمی‌توانند مجوز بهره‌برداری و اکتشاف دریافت کنند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.