سه شنبه, ۴ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Tuesday, 23 April , 2024 ساعت ×
تشکیل کمیته اقدام ارزی در راستای رفع مشکلات صادرکنندگان
04 اردیبهشت 1400 - 14:04
شناسه : 11035
رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد؛ معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در بیست و پنجمین نشست کمیته اقدام ارزی، گفت: این کمیته در خصوص موارد ویژه مرتبط با ایفای تعهدات ارزی، تصمیم‌گیری خواهد کرد .
ارسال توسط : منبع : شاتا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، حمید زادبوم رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در این جلسه که نخستین جلسه بعد از ابلاغ بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات سال‌های ۱۴۰۰-۱۳۹۷ است، اظهار داشت: کمیته اقدام ارزی بر اساس بند ۵ بخش (و) بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات و همچنین بر اساس تفویض اختیار اعضای کمیته ماده ۲ مصوبات چهاردهمین جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی تشکیل شده است.

وی افزود: این کمیته به ریاست رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران و با مشارکت بخش‌های دولتی و تشکل‌های اثرگذار بر تجارت خارجی، ضمن اجرایی کردن بسته سیاستی برگشت ارز حاصل از صادرات، تلاش دارد تا مشکلات صادرکنندگان در حوزه ایفای تعهدات ارزی را رفع کند.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در پایان از تشکیل دبیرخانه کمیته اقدام ارزی در دفتر توسعه خدمات بازرگانی و به مسئولیت مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی خبر داد و خاطرنشان کرد: صادرکنندگان در صورت هرگونه ابهام در خصوص ایفای تعهدات ارزی می‌توانند به دبیرخانه کمیته اقدام ارزی در سازمان توسعه تجارت ایران و یا سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها مراجعه کنند .
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.