یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
تقدیر از مدیرعامل فولاد هرمزگان در جشنواره ملی بهره‌وری
30 دی 1400 - 12:09
شناسه : 23379
در جشنواره ملی بهره‌وری که روز گذشته 29 دی‌ماه برگزار شد، از عطالله معروفخانی مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان با اهدای لوح جشنواره ‌تقدیر به عمل آمد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد هرمزگان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، جواد قراگوزلو رییس دفتر فنی تولید فولاد هرمزگان، اظهار داشت: این پروژه در راستای استراتژی شرکت و کاهش هزینه‌های مصارف عمده؛ تعریف و عملیاتی شد. صرف‌نظر از دستاوردهای مالی که در پی انجام این پروژه برای فولاد هرمزگان به دست آمد توفیق انتقال تجربه و ارائه دانش حاصل‌شده به سایر شرکت‌های تولیدکننده داخل کشور نیز کسب شد. لذا کنترل مصرف این کالا در قیمت تمام‌شده فولاد و قدرت رقابت شرکت‌های فولادی نقشی تعیین‌کننده دارد.

وی افزود: همچنین با اجرای این پروژه، نمونه موفقی از انتقال استراتژی‌ها به بدنه سازمان تجربه شد. اهمیت زمانی این پروژه از اینجا نشات می‌گیرد که با جهش یکباره قیمت الکترود و چندبرابر شدن آن؛ کمبود جهانی الکترود به توقف تولید برخی فولادسازان یا کاهش تولید آنان منجر شد، اما فولاد هرمزگان این مقطع زمانی را بدون ایجاد وقفه در تولید پشت سر گذاشت.

اهمیت زمانی پروژه

امید کرمی کارشناس فرایند تولید و مسئول پروژه کاهش مصرف الکترود بیان کرد: الکترود گرافیتی از جمله اقلام مصرفی استراتژیک در صنعت فولادسازی است و ۸ تا ۱۲ درصد قیمت تمام‌شده محصول این صنعت را به خود اختصاص داده است. الکترود گرافیتی از ۹۹.۸ درصد کربن یا همان کک سوزنی تشکیل شده است و نقش آن انتقال جریان الکتریسیته از بازوها به خوراک کوره از طریق ایجاد قوس الکتریکی است. تولید این محصول در انحصار چند کشور است. با انجام این پروژه ۵ میلیون یورو صرفه‌جویی ارزی محقق شده است.

وی در تشریح اقدامات انجام‌شده در این واحد گفت: از جمله اقدامات صورت‌گرفته می‏توان به کاهش زمان تخلیه تا تخلیه به واسطه افزایش بهره‌‎وری تولید و کاهش توقفات، کنترل واکنش‎های فرااحتراق، بهبود شرایط سرباره پفکی، پایش مستمر سیستم الکترود ریگولیشن و استفاده از مواد پوششی‌دهی الکترود اشاره کرد.

دریافت لوح تقدیر جشنواره ملی بهره‌وری توسط فولاد هرمزگان

فرشید شکرخدایی دبیر جشنواره ملی بهره‌وری نیز در پایان درباره موفقیت فولاد هرمزگان خاطرنشان کرد: در جشنواره یازدهم، فقط سه شرکت، شایسته دریافت لوح تقدیر شناخته شدند و شرکت فولاد هرمزگان یکی از آن‌ها بود. جشنواره ملی بهره‌وری با هدف به اشتراک‌گذاری تجارب موفق در بین مدیران بنگاه‌های اقتصادی، مسابقه‌ای را مطابق استانداردهای جهانی پایه‌گذاری کرده است. هییت دواران این جشنواره از مدیران شرکت‌های همان صنعت تشکیل شده است و عملکرد شرکت‌هایی که با استفاده از ابزارهای مدیریتی، پروژه‌هایی را با هدف ارتقا عملکرد در حوزه‌های ارتقا فروش، افزایش بهره‌وری کارکنان، کاهش ضایعات، افزایش رضایت مشتریان و … انجام داده باشند بررسی و بارزترین آن‌ها را انتخاب می‌کنند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.