پنج شنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۳ Thursday, 13 June , 2024 ساعت ×
توقف قیمت طلا در مسیر نزول
11 بهمن 1400 - 13:35
شناسه : 23924
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی کاهش یافت و در مسیر ثبت بزرگ‌ترین کاهش ماهانه از ماه سپتامبر سال گذشته قرار گرفت.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، به یک هزار و ۷۸۶ دلار و ۲۶ سنت رسید. بهای معاملات این بازار از ابتدای ماه ژانویه تاکنون بیش از ۲ درصد کاهش داشته است. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ثابت بود و در یک هزار و ۷۸۶ دلار و ۵۰ سنت ایستاد.

استفن اینس مدیرکل شرکت مدیریت دارایی SPI، اظهار داشت: سیگنال بانک مرکزی آمریکا درباره افزایش نرخ‌های بهره، فضای منفی‌تری برای طلا ایجاد کرده است و تصور می‌کنم بازار هفته جاری منتظر انتشار گزارش اشتغال بخش غیرکشاورزی آمریکا در روز جمعه خواهد بود. در این راستا بازارها انتظار دارند اقتصاد آمریکا در ماه ژانویه ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار شغل ایجاد کرده باشد، بنابراین اگر آمار بهتر از این باشد، احتمال افزایش ۵۰ واحدی نرخ‌های بهره را تقویت می‌کند.

بانک مرکزی آمریکا قصد دارد نرخ‌های بهره را در ماه مارس با این فرض که اقتصاد از پیامدهای شیوع واریانت اُمیکرون متاثر نشده است، افزایش دهد. لذا شاخص دلار نزدیک به بالاترین حد ۱۸ ماه گذشته که روز جمعه به آن صعود کرده بود، ایستاد. معامله‌گران منتظر نشست‌های سیاست پولی بانک مرکزی استرالیا، انگلیس و اروپا هستند. دلار قوی‌تر طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، احتمال افزایش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی انگلیس ممکن است مانع رشد بیشتر ارزش دلار آمریکا شود و کف قیمتی را برای طلا ایجاد کند.

به گفته وانگ تائو تحلیلگر فنی رویترز، اونس طلا ممکن است مقاومت در سطح یک هزار و ۸۰۳ دلار را تست کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد کاهش، به ۲۲ دلار و ۲۴  سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ثابت بود و در یک هزار و ۷ دلار و ۹۹ سنت ایستاد. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد کاهش، به دو هزار و ۳۶۷ دلار و۲۵ سنت ایستاد، اما قیمت این فلز حدود ۲۵ درصد رشد ماهانه داشته که بزرگ‌ترین رشد ماهانه از ماه فوریه سال ۲۰۰۸ است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.