یکشنبه, ۱۴ خرداد , ۱۴۰۲ Sunday, 4 June , 2023 ساعت ×
حفظ نقدشوندگی «ومعادن» در روزهای منفی بازار سرمایه
20 بهمن 1401 - 15:04
شناسه : 33377
شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات به خوبی توانسته است در منفی‌ترین روزهای بازار سهام، همچنان نقدشوندگی خود را حفظ کند.
ارسال توسط : منبع : شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، بازار سرمایه بعد از رشد اخیر خود در هفته‌های گذشته، حالا چند روزی است که روند نزولی به خود گرفته است. این نزول که در واکنش به ابهامات ایجاد شده پیرامون عرضه خودرو در بورس کالا بوده است، سهام‌داران را نسبت به وضعیت بازار نگران کرد.

روز یکشنبه ۹ بهمن ماه، سنگین‌ترین افت بورس در ۳۰ ماه اخیر رقم خورد و شاخص کل، افت ۵۷ هزار و ۹۰۰ واحدی را به ثبت رساند. با این حال، وضعیت بازار سرمایه این روزها کمی بهبود یافته است. در این مسیر، سهام «ومعادن» نیز تحت تاثیر جو کلی بازار قرار داشت و طی روزهای اخیر با افت مواجه شد.

موضوعی که در مورد سهام شرکت توسعه معادن و فلزات وجود دارد، این است که در منفی‌ترین روزهای بازار سهام، نماد «ومعادن» همچنان نقدشوندگی خود را حفظ کرده است.

وجود دائمی تقاضا در «ومعادن» که دست فروشندگان را برای فروش سهام در قیمت‌های مختلف باز می‌گذارد، باعث شده است تا نقدشوندگی بالا در این نماد همواره وجود داشته باشد.

از سوی دیگر، طبیعی است که سهام شرکت توسعه معادن و فلزات به عنوان بزرگ‌ترین هلدینگ معدنی کشور و به عنوان یکی از سهام بزرگ بازار سرمایه حرکت به مراتب آرام‌تری نسبت به سایر نمادها داشته باشد.

با این حال، پس از افت اخیر «ومعادن» در روزهای گذشته که متاثر از وضعیت کلی بازار سهام بود، این نماد با رسیدن به محدوده‌های جذاب با افزایش تقاضا مواجه شده است.

تثبیت نماد «ومعادن» پس از افت در روزهای گذشته نشان می‌دهد که خریداران این نماد به خوبی از ارزش بنیادی سهام شرکت توسعه معادن و فلزات خبر دارند و می‌دانند که افت‌های چند درصدی و اندک، نمی‌تواند مانع از رشد نماد در میان مدت و بلندمدت شود. حفظ نقدشوندگی «ومعادن» نکته مثبتی است که در مورد این نماد وجود دارد.

علم تکنیکال چه می گوید؟

نماد «ومعادن» در نمودار بلندمدت، روند خنثی دارد و محدوده ۶۰۰ تومان به عنوان مقاومت معتبر به حساب می‌آید که پیش از این نیز نماد به این محدوده واکنش نشان داده و با افت مواجه شده بود. با این حال، محدوده ۴۴۰ و ۴۰۰ تومان، حمایت بسیار محکمی برای نمودار بلندمدت ومعادن به حساب می‌آیند.

روند نماد «ومعادن» در نمودار کوتاه‌مدت صعودی است و این نماد می‌تواند رشد مناسبی را داشته باشد. محدوده ۵۷۰ تومان، مقاومت پیش روی «ومعادن» در روند کوتاه‌مدتی است. نواحی کف کانال و ۴۴۰ تومان نیز به عنوان حمایت قیمتی مدنظر خواهد بود.

تحلیلگران تکنیکال معتقدند که «ومعادن» به محدوده‌های جذاب حمایتی رسیده است و می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های سرمایه‌گذاری محسوب شود.

قرار دادن نظرات تکنیکالیست‌ها در کنار اخبار مثبتی که شرکت توسعه معادن و فلزات از وضعیت بنیادی خود دارد، «ومعادن» را به یکی از نمادهای جذاب بازار سرمایه تبدیل کرده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.