دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024 ساعت ×
دلار، قیمت طلا را به مسیر نزول منحرف کرد
16 فروردین 1401 - 13:32
شناسه : 26202
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا امروز سه‌شنبه کاهش یافت، زیرا دلار آمریکا با توجه به چشم‌انداز افزایش تحریم‌های روسیه و افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو برای مهار تورم ثابت ماند.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در ساعت ۹ و ۱۵ دقیقه صبح به وقت شرقی، با ۶.۴۰ درصد کاهش به یک هزار و ۹۲۷ دلار و ۸۰ سنت رسید و روز گذشته این فلز گرانبها با یک هزار و ۹۱۷ دلار و ۵۰ سنت معامله شد.

در بازار معاملات آتی آمریکا نیز بهای هر اونس طلا در همین ساعت، با ۰.۳۳ درصد کاهش به یک هزار و ۹۲۷ دلار و ۸۰ سنت رسید و روز گذشته با یک هزار و ۹۱۸ دلار و ۵۰ سنت معامله شد.

به نقل از رویترز، با افزایش مذاکرات درباره تحریم‌های بیشتر علیه مسکو، شاخص دلار پس از سه جلسه افزایش متوالی بدون تغییر باقی ماند. دلار قوی‌تر باعث می‌شود طلا برای دارندگان ارز جذابیت کمتری داشته باشد.

بازدهی خزانه‌داری دو ساله ایالات‌متحده به بالاترین سطح خود از اوایل سال ۲۰۱۹ رسید و بازدهی ۱۰ ساله بالاتر رفت. بازدهی بالاتر هزینه فرصت نگهداری شمش طلا بدون بازده را افزایش می‌دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، قیمت نقره با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۴.۴۸ دلار در هر اونس رسید، پلاتین با تغییرات اندکی در ۹۸۶.۰۶ دلار معامله شد و پالادیوم ۰.۷ درصد افزایش یافت و به دو هزار و ۲۸۹ دلار و ۶۸ سنت رسید.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.