سه شنبه, ۱۵ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 5 March , 2024 ساعت ×
رشد تولید ذوب‌ آهن در بهار ۱۴۰۱
15 تیر 1401 - 14:40
شناسه : 29955
معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن اصفهان گفت: با اشاره به افزایش تولید این شرکت در بهار امسال نسبت به سه ماه ابتدای سال گذشته و همچنین رکوردهای این مجتمع عظیم صنعتی در بخش‌های مختلف ابتدای سال جاری، جای امیدواری است که طی سال ۱۴۰۱ دست‌یابی به سه میلیون تن چدن در این شرکت را شاهد باشیم.
ارسال توسط : منبع : روابط‌عمومی ذوب‌آهن اصفهان
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، مهرداد تولائیان معاون بهره‌برداری ذوب‌ آهن اصفهان، اظهار داشت: با اشاره به افزایش تولید این شرکت در بهار امسال نسبت به سه ماه ابتدای سال گذشته و همچنین رکوردهای این مجتمع عظیم صنعتی در بخش‌های مختلف ابتدای سال جاری، جای امیدواری است که طی سال ۱۴۰۱ دست‌یابی به سه میلیون تن چدن در این شرکت را شاهد باشیم.

وی در ادامه برای افزایش تولید این شرکت در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت در سال گذشته افزود: شرکت ذوب‌آهن با تولید ۷۳۹ هزار و ۱۵۶ تن چدن نسبت به برنامه یک درصد و نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۰، ۷ درصد رشد داشته است.

تولائیان، گفت: تولید محصولات نهایی این شرکت در سه ماهه ابتدای سال جاری ۴۰۹ هزار و ۳۰۶ تن بوده که نسبت به سه ماهه اول سال گذشته ۶ درصد رشد داشته و تولید فولاد نیز با ۶۶۲ هزار ۲۵۴ تن تولید، نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد رشد داشت. تولید آگلومره در این مدت ۸۵۵ هزار و ۲۹۴ تن بوده که نسبت به سه ماه اول سال گذشته، حکایت از رشد ۸ درصدی دارد و تولید کک نیز برابر با سه ماهه اول ابتدای سال گذشته بود که با توجه به مشکلات تامین زغال‌سنگ در ابتدای سال جاری، تولید مناسبی محسوب می‌شود.

معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن اصفهان بیان کرد: این میزان تولید به غیر از تولید چدن که یک درصد از برنامه جلوتر است، در سایر موارد نزدیک به برنامه سال جاری است . با وجود مشکلات ابتدای سال جاری برای بخش حمل مواد اولیه و سایر محدودیت‌ها، این میزان تولید نشان از همت والای تلاشگران ذوب‌آهن دارد که امید است بتوانیم تا پایان سال تولید سه میلیون تن را به عنوان هدف اصلی شرکت تحقق بخشیم.

شایان ذکر است که بر اساس گزارش ذوب‌آهن اصفهان در سامانه کدال، این شرکت طی سه ماهه نخست امسال بیش از پنج هزار و ۷۳۰ میلیارد تومان فروش داخلی و بیش از چهار هزار و ۵۱۰ میلیارد تومان فروش صادراتی داشته که هر دو در مقایسه با ارقام فروش مدت مشابه سال گذشته از رشد چشمگیری برخوردار هستند.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.