سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
رفع مشکل مالیات بر ارزش‌افزوده صادرات
03 مهر 1400 - 11:57
شناسه : 18230
¬رییس کنفدراسیون صادرات ایران گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی این کنفدراسیون، استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده صادرکنندگان مرتبط با صادرات فصل زمستان سال ۱۳۹۹ به سرانجام رسید.
ارسال توسط : منبع : خبرگزاری مهر
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، محمد لاهوتی ­رییس کنفدراسیون صادرات ایران، اظهار داشت: پیرو اعتراضات صورت گرفته از سوی صادرکنندگان مبنی بر عدم استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده صادرات سال ۱۳۹۹ و نیمه اول سال ۱۴۰۰ و با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی کنفدراسیون صادرات ایران و تعامل انجام شده از سوی سازمان امور مالیاتی، سامانه جامع تجارت و وزارت ارتباطات، مشکل استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده صادرکنندگان مربوط به فصل زمستان سال ۱۳۹۹ رفع شد. همچنین استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده فصل زمستان سال ۱۳۹۹ صادرکنندگان ظرف یک هفته آینده از سوی تمامی حوزه‌های مالیاتی انجام خواهد شد.

وی افزود: موضوع استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده مربوط به سال ۱۴۰۰ صادرکنندگان به دلیل ابهام در ابلاغیه بودجه سال ۱۴۰۰، هم‌اکنون قابل استرداد نیست که به این منظور، کنفدراسیون صادرات ایران، موضوع فوق را تا رفع کامل مشکل، پیگیری خواهد کرد. ­

رییس کنفدراسیون صادرات ایران در پایان خاطرنشان کرد: مطابق با بخشنامه‌های صادر شده از سوی دولت و بانک مرکزی، استرداد مالیات بر ارزش‌افزوده صادرات، صرفا مربوط به آن دسته از صادرکنندگانی خواهد بود که مطابق با مهلت زمانی تعیین شده از سوی بانک مرکزی، به رفع تعهد ارزی خود اقدام نمودند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.