پنج شنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۲ Thursday, 7 December , 2023 ساعت ×
روند رو به رشد عرضه نفت اوپک
11 آذر 1400 - 12:58
شناسه : 21260
براساس گزارش‌های منتشر شده، تولید نفت اوپک در ماه نوامبر نسبت به ماه گذشته ۲۲۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به‌گزارش اخبارفلزات، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک‌پلاس)، در حال تسهیل کاهش تولید تاریخی خود در سال ۲۰۲۰ هستند، اما همچنان از عرضه میلیون‌ها بشکه نفت خودداری می‌کنند. لذا بر اساس محاسبات رویترز و آمار اوپک، این سازمان باید در ماه نوامبر دو میلیون و ۶۳۶ هزار بشکه در روز از تولید نفت خود را کاهش می‌داد.

همچنین بررسی رویترز نشان داد در مقایسه با سطوحی که برای کاهش تولید اعضای اوپک توافق شده بود که در بیشتر موارد بر مبنای سطح تولیدشان در ماه اکتبر ۲۰۱۸ است، ۱۰ عضو اوپک که به این توافق متعهد شده بودند، در ماه نوامبر تولید خود را سه میلیون و ۱۷۳ هزار بشکه در روز کاهش دادند.

از آنجا که بر اساس توافق کاهش تولید اوپک پلاس مقدار کاهش عرضه اوپک باید سه میلیون و ۱۷۳ هزار بشکه در روز می‌بود (و نه دو میلیون و ۶۳۶ هزار بشکه در روز)، پایبندی اوپک به این توافق در ماه نوامبر به ۱۲۰ درصد رسید، در حالی که این رقم در ماه اکتبر ۱۱۸ درصد بود.

گفتنی است، تولید نفت اوپک در ماه نوامبر ۲۷ میلیون و ۷۴۰ هزار بشکه در روز بود که تنها ۲۲۰ هزار بشکه در روز بیشتر از ماه گذشته فزایش تولید داشت. وزیران نفت و انرژی اوپک‌پلاس برای تصمیم‌گیری درباره مقدار عرضه این ائتلاف در ماه ژانویه امروز پنجشنبه، ۱۱ آذرماه دیدار می‌کنند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.