شنبه, ۲۲ مرداد , ۱۴۰۱ Saturday, 13 August , 2022 ساعت ×
روند صعودی قیمت طلا ادامه خواهد یافت؟
02 مرداد 1401 - 18:23
شناسه : 30718
به نظر می‌رسد قیمت طلا در بازارهای جهانی طی روزهای آینده، به یک هزار و 750 دلار در هر اونس خواهد رسید.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، به نظر می‌رسد قیمت طلا حداقل در کوتاه‌مدت، در یک سطح مشخص باقی بماند و بسیاری از تحلیلگران به دنبال جهش قیمت به یک هزار و ۷۵۰ دلار هستند زیرا احساسات در بازار به طور قابل‌ توجهی بهبود یافته است. بسیاری از تحلیلگران گفته‌اند که طلا به یک بازی جذاب و صعودی تبدیل شده است. در عین حال، بسیاری از قدرت کنونی دلار آمریکا که شاهد اولین کاهش قیمت هفتگی خود در چهار هفته گذشته است، تردید دارند.

کریس وکیو، استراتژیست ارشد بازار در DailyFX بیان کرد: رکود جهانی قریب الوقوع و بحران بدهی دولتی بالقوه در اروپا، می‌تواند شاهد افزایش ارزش دلار آمریکا و طلا باشد. همچنین، همراه با دلار آمریکا، نشانه‌هایی وجود دارد که بازدهی واقعی ممکن است افزایش یابد و نشانه دیگری برای این فلز گران‌بها ایجاد کند. بحران بدهی در اروپا، تضمین‌ شده نیست اما تا زمانی که نگرانی‌ها در مورد یورو از بین نرود، فضا برای افزایش قیمت طلا و دلار آمریکا وجود دارد.

با این حال، وکیو افزود که او محدودیتی برای قدرت طلا با مقاومت در حدود یک هزار و ۷۶۰ دلار در هر اونس می‌بیند. وی مطرح کرد: در شرایط فعلی، سرمایه‌گذاران باید خود را برای نوسانات بیشتر آماده کنند. ضمن اینکه برای تغییر روند فعلی طلا، بازدهی واقعی به سقوط کامل نیاز دارد و بعید است که این اتفاق بیفتد.

این هفته ۱۸ تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. در میان شرکت کنندگان، ۱۲ تحلیلگر اظهار کردند که در کوتاه‌مدت نسبت به طلا خوش‌بین هستند. در همان زمان، ۶ تحلیلگر نظر مثبت نسبت به کاهش قمت طلا داشتند.

احساس صعود دوباره قیمت طلا در حالی رخ می‌دهد که این مهم به دنبال پایان‌ دادن به یک زنجیره باخت پنج‌هفته‌ای است. برای بسیاری از تحلیلگران، بزرگ‌ترین عامل محرک قیمت طلا، دلار آمریکاست که ناشی از اقدام سیاست پولی تهاجمی فدرال رزرو است. با این حال، برخی از تحلیلگران خاطرنشان کرده‌اند که کندشدن فعالیت در اقتصاد ایالات‌ متحده آمریکا، می‌تواند فدرال رزرو را وادار کند که موضع انقباض خود را کاهش دهد.

داده‌های اولیه نشان می‌دهد که فعالیت در بخش‌های تولیدی و خدماتی ایالات‌ متحده، به پایین‌ترین سطح خود در دو سال گذشته رسیده است و کاهش فعالیت نشان‌ از ضعف مشابه در اروپا محسوب می‌شود.

بازار احساس می‌کند که چرخه افزایش نرخ بهره به دلیل کند شدن سریع رشد، زودتر به پایان می‌رسد. بازار به زودی متوجه خواهد شد که فدرال رزرو نمی‌تواند به اندازه کافی نرخ‌ها را افزایش دهد تا تورم را بدون ایجاد یک رکود جدی کاهش دهد و آنچه آن‌ها تاکنون انجام داده‌اند، برای کاهش معنی‌دار تورم کافی نیست. با این حال، برخی از تحلیلگران گفته‌اند که در بازارهای مالی جهانی، دلار به عنوان یک دارایی امن مهم باقی می‌ماند.

دیوید مدن، تحلیلگر بازار در Equity Capital مطرح کرد: رقابت ممکن است متوقف شده باشد اما روند صعودی دلار همچنان وجود دارد. این ارز، همچنان قوی‌ترین ارز در بازار است.جیم ویکوف، تحلیلگر فنی ارشد کیتکو یادآور شد: علی‌رغم جهش قیمت طلا، تصویر تکنیکال همچنان نزولی است.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.