یکشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۳ Sunday, 16 June , 2024 ساعت ×
صفحه اصلی » گروه » خبر » مس
روند صعودی قیمت مس در بازار جهانی
05 خرداد 1400 - 16:31
شناسه : 12909
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت مس با وجود اقدامات چین برای مقابله با افزایش قیمت کالاها، تحت تاثیر افت ارزش دلار و فروکش کردن نگرانی‌های تورمی، افزایش یافت.
ارسال توسط : منبع : انجمن مس ایران
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، دلار پس از انتشار شاخص فعالیت اقتصادی آمریکا که نشان داد افزایش تورم موقتی است، در برابر ارزهای رقیب نزول و بهای معاملات مس پس از این که چین مدیران ارشد را به یک نشست احضار و تهدید کرد تخلفاتی نظیر سفته‌بازی و انتشار اخبار نادرست مجازات شدید به دنبال خواهد داشت، اوایل روز دوشنبه حداکثر ۰.۹ درصد نزول کرده بود.

براساس این گزارش، مقامات چین در واکنش به افزایش قیمت کالاها و برانگیخته شدن نگرانی‌ها نسبت به تاثیر منفی رشد سریع‌تر تورم بر رشد اقتصادی این هشدار شدید را دادند. علاوه بر این تلاش برای کنترل قیمت فلزات در سراسر بازارها منعکس شد و قیمت فولاد و سنگ‌آهن نزول و در نهایت ثابت ماند.

در این راستا بعضی از تحلیلگران این پرسش را مطرح می‌کنند که چین تا چه حد می‌تواند بر روی قیمت‌های جهانی کنترل اعمال کند؟ نگرانی‌های گسترده‌ای که روز دوشنبه نسبت به قیمت وجود داشتند جای خود را به دورنمای محدودیت عرضه مس دادند.

سرمایه‌گذاران با این باور که اقتصاد جهانی بهبود قوی از پاندمی پیدا خواهد کرد در حال سرمایه‌گذاری بر روی فلزات صنعتی هستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، قیمت مس برای تحویل سه ماهه در بورس فلزات لندن با ۰.۷ درصد افزایش، در ۹ هزار و ۹۴۷ دلار در هر تن بسته شد. قیمت مس هفته گذشته با کاهش ۳.۵ درصدی افت چشمگیری نسبت به ماه سپتامبر داشت. علاوه بر این قیمت نیکل و آلومینیوم افزایش و قیمت قلع، سرب و روی کاهش پیدا کردند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.