یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
روند صعودی واردات نفت هند
04 دی 1400 - 17:31
شناسه : 22203
براساس گزارش‌های منتشر شده، واردات نفت خام هند در ماه نوامبر افزایش یافت و به بالاترین سطح خود طی ۱۰ ماه گذشته رسید.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، واردات نفت خام هند در ماه نوامبر به بالاترین سطح خود در ۱۰ ماه گذشته رسید، زیرا پالایشگاه‌ها برای افزایش تولید و در انتظار تقاضای بالای سومین مصرف‌کننده و واردکننده بزرگ نفت جهان، سطح ذخیره‌سازی خود را بالا بردند.

با این حال، داده‌های اداره برنامه‌ریزی و تجزیه‌وتحلیل نفت (PPAC) هند در روز پنجشنبه (دوم دی‌ماه) نشان داد واردات نفت خام این کشور در ماه گذشته ۷.۵ درصد بیشتر از ماه اکتبر و ۰.۵ درصد بیشتر از سال گذشته یعنی ۱۸ میلیون و ۳۷۰ هزار تن بود.

دلیل افزایش واردات نفت خام، بالا رفتن فراوری نفت خام و رسیدن آن به بالاترین سطح خود از ماه فوریه ۲۰۲۰ بود و در همان ماه پالایشگاه‌ها به امید افزایش مداوم تقاضا با ظرفیت کامل فعالیت کردند.

احسان الحق، تحلیلگر موسسه رفینیتیو در این باره گفت: واردات نفت خام افزایش یافته است، زیرا پالایشگاه‌ها فعالیت خود را در انتظار افزایش تقاضا در سه ماه چهارم افزایش داده‌اند.

سهم نفت خاورمیانه در مجموع واردات نفت خام هند در ماه نوامبر به بالاترین سطح خود در ۱۶ ماه گذشته رسید، زیرا پالایشگاه‌ها از درجه‌بندی‌های گران‌قیمت نفت خام برنت دوری کردند. واردات فراورده‌های نفتی نسبت به سال گذشته با ۲۶.۶ درصد کاهش به سه میلیون و ۴۹۰ هزار تن رسید، در حالی که صادرات آن ۲۶.۸ درصد افزایش یافت.

گفتنی است، سومین اقتصاد بزرگ آسیا به‌دلیل داشتن ظرفیت مازاد پالایشی، سوخت‌های تصفیه‌شده را وارد و صادر می‌کند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.