جمعه, ۱۹ خرداد , ۱۴۰۲ Friday, 9 June , 2023 ساعت ×
سوخت گاز، ۹۵ درصد تولید برق نیروگاه‌ها را تشکیل می‌دهد
13 آذر 1400 - 12:51
شناسه : 21312
سخنگوی صنعت برق گفت: ۹۵ درصد تولید برق نیروگاه‌ها با سوخت گاز است. بعد از آن با درصدی کم‌تر از گازوئیل و مازوت استفاده می‌شود، درصورتی که مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری افزایش یابد، نیروگاه‌ها با محدودیت مواجه شده و به اجبار از سوخت پشتیبان استفاده می‌کنند.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه گاز به عنوان سوختی مناسب برای نیروگاه‌ها که افزایش کارایی آن‌ها و کاهش آلایندگی را نیز در پی دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد، اظهار داشت: با همکاری مشترکان مشکلی برای تامین گاز نیروگاه‌ها به وجود نخواهد آمد و امیدواریم که این همکاری‌ها افزایش یابد.

وی با تاکید بر اینکه صنعت برق یکی از بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان گاز است، افزود: در شرایط فعلی نیروگاه‌ها عمدتا ۷۵ درصد از سوخت گاز، حدود ۲۰ درصد از گازوئیل و نزدیک به ۵ درصد از مازوت استفاده می‌کنند. البته در شرایطی که دما کاهش یابد، مجبور خواهیم شد تا میزان مصرف گاز را کاهش دهیم و از سوخت پشتیبان برای نیروگاه‌ها استفاده کنیم.

سخنگوی صنعت برق با اشاره به مزایای استفاده از سوخت گاز برای نیروگاه‌ها، گفت: گاز سوخت بهتر و مناسب‌تری برای نیروگاه‌هاست؛ چراکه باعث افزایش کارایی نیروگاه‌ها و کاهش آلایندگی می‌شود.

رجبی در پایان با بیان اینکه باتوجه به مزایای استفاده از سوخت گاز اولویت صنعت برق استفاده از گاز در نیروگاه‌هاست، خاطرنشان کرد: اگر مشترکان مدیریت مصرف را در دستور کار خود قرار دهند، چالش‌های موجود کاهش می‌یابد و می‌توانیم با سوخت گاز زمستان را پشت سر بگذاریم.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.