شنبه, ۲۸ بهمن , ۱۴۰۲ Saturday, 17 February , 2024 ساعت ×
شاخص بورس کاهشی شد
15 آذر 1402 - 16:29
شناسه : 36140
پس از صعودهای پیاپی؛ در آخرین روز کاری هفته جاری، شاخص بورس با افت پنج هزار و ۴۵۲ واحدی مواجه شد و شاخص کل به رقم دو میلیون و ۱۷۱ هزار واحد رسید.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش «فلزات‌نیوز»، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران پس از آنکه هشت روز کاری متوالی رشد را از روز یکشنبه پنجم آذر ماه ۱۴۰۲ پشت سر گذاشته بود، امروز چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، پنج هزار و ۴۵۲ واحد کاهش پیدا کرد و در پایان معاملات، در عدد دو میلیون و ۱۷۱ هزار و ۵۱ واحد ایستاد.

شاخص کل هم‌وزن نیز با کاهش ۲۷۱ واحدی مواجه شد و به ۷۴۷ هزار و ۲۹۹ واحد رسید. در این بازار، ۳۹۹ هزار ۸۶۴ فقره معامله به ارزش هفت هزار و ۲۵۳ میلیارد تومان در بازار بورس انجام شد.

«فولاد»، «اخابر»، «فملی» و «وبملت»، به ترتیب بیشترین تاثیر منفی و «شتران»، بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل داشتند؛ همچنین «ثشاهد» از نمادهای پرتراکنش مثبت بازار بود؛ در حالی که «خگستر»، «شستا» و «فولاد» به عنوان دیگر نمادهای پرتراکنش منفی شدند.

علاوه‌‎‌براین، شاخص کل فرابورس ایران نیز ۱۷ واحد کاهش پیدا کرد و به ۲۶ هزار و ۱۹۶ واحد رسید. بیش از ۲۳۳ هزار معامله در فرابورس به ارزش سه هزار و ۵۶۷ میلیارد تومان انجام شد.

نمادهای «وسپهر» و «بپاس»، از جمله نمادهای مثبت و «هرمز» و «خاور»، از جمله نمادهای منفی تاثیرگذار در بازار فرابورس بودند. «کمرجان»، «فصبا»، «وسپهر» و «خاور» نیز از نمادهای پرتراکنش فرابورس بودند که «کمرجان» و «وسپهر»، مثبت و دو نماد دیگر منفی به کار خود پایان دادند.

بررسی نمودار شاخص نشان می‌دهد پس از آنکه بازار بورس در اردیبهشت امسال روی قله ۲.۵ میلیون واحد قرار گرفت، روند کاهشی داشته اما در حال حاضر با دو میلیون و ۱۷۶ هزار واحد، به بالاترین میزان خود طی حدود پنج ماه اخیر قرار گرفته است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.