شنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۳ Saturday, 15 June , 2024 ساعت ×
شاخص بورس ۲۰ هزار واحد رشد کرد
01 آذر 1400 - 13:45
شناسه : 20808
براساس گزارش‌های منتشر شده، بازار سرمایه امروز برخلاف روزهای گذشته روندی صعودی داشت و شاخص بورس توانست بیش از ۲۰ هزار واحد افزایش یابد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش ایسنا، شاخص کل بورس امروز با ۲۰ هزار و ۱۹۲ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۴۰۷ هزار واحد رسید. شاخص کل با معیار هم‌وزن هم ۳۶۱۲ واحد افزایش یافت و رقم ۳۸۶ هزار و ۹۳۸ واحد را ثبت کرد. معامله‌گران این بازار ۵۲۸ هزار معامله به ارزش ۴۳ هزار و ۸۹۹ میلیارد ریال انجام دادند.

۲۵۶ نماد بورسی مثبت و ۱۳۰ نماد منفی بودند که از میان آن‌ها صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، فولادمبارکه اصفهان، پتروشیمی پردیس، پالایش نفت اصفهان، سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین و پالایش نفت بندرعباس نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

در آن سوی بازار سرمایه شاخص کل فرابورس ایران هم توانست با ۱۶۹ واحد افزایش به رقم ۲۰ هزار و ۱۸۷ واحد برسد. معامله‌گران این بازار ۲۵۴ هزار معامله به ارزش ۶۷۰ هزار و ۹۵۶ میلیارد ریال انجام دادند.

۱۵۰ نماد فرابورسی مثبت و ۱۳۳ نماد منفی بودند که از میان آن‌ها پلیمر آریاساسول، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان، سهامی ذوب‌آهن اصفهان، پالایش نفت لاوان و سرمایه‌گذاری صبا تامین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت و در مقابل صنعتی مینو نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی را روی فرابورس داشتند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.