پنج شنبه, ۳۰ فروردین , ۱۴۰۳ Thursday, 18 April , 2024 ساعت ×
شیطنت تولیدکنندگان در بازار با گرانی میلگرد و آهن
20 فروردین 1401 - 17:24
شناسه : 26373
رییس اتحادیه فروشندگان آهن با گلایه از اینکه هنوز خرید و فروشی در بازار شکل نگرفته است، اما آهن و میلگرد گران شده است، گفت: مقصر اصلی این افزایش قیمت‌ها تولیدکنندگان هستند.
ارسال توسط : منبع : تسنیم
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، در هفته گذشته بازار خرید و فروش آهن با رشد قیمت‌ها روبه‌رو شده است و این افزایش قیمت در حالی به وجود آمده که هنوز معاملات در بازار رونقی پیدا نکرده است و در اوایل اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ بازار شاهد رونق معاملات و افزایش ساخت‌وساز خواهد بود.

حمیدرضا رستگار رییس اتحادیه فروشندگان آهن، در خصوص دلایل افزایش قیمت آهن آن هم در هفته نخست سال ۱۴۰۱ اظهار داشت: متاسفانه بازار در نیمه دوم اسفند ماه سال ۱۴۰۰ با رشد یک هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم در قیمت میلگرد روبه‌رو شد و در آن مقطع این سوال مطرح شد که به چه دلیل افزایش قیمت‌ها به وجود آمده است.

وی با اشاره به اینکه در هفته نخست فعالیت واحدها در سال جاری بازار با افزایش ۵۰۰ تومانی هر کیلو میلگرد روبه‌رو شده است، افزود: در مجموع از اسفند تا ۲۰ فروردین ماه بازار شاهد رشد دو هزار تومانی تیرآهن و میلگرد  به ازای هر کیلوگرم است.

رستگار دلایل افزایش قیمت‌ها را افزایش قیمت دستمزد و تغییرات قیمتی توسط واحدهای تولیدی عنوان کرد و گفت: هنوز در بازار معامله‌ای نشده است که بتوانیم به مشتریان قیمت‌ها را بالا اعلام کنیم. مقصر اصلی افزایش قیمت‌ها واحدهای تولیدی هستند.

رییس اتحادیه فروشندگان آهن ادامه داد: در حال حاضر هیچ توجیهی برای افزایش قیمت‌ها وجود ندارد و اگر واحدهای تولیدی بخواهند افزایش دستمزدها را عنوان کنند رقم‌ها به‌ حدی نیست که بازار مدام با افزایش قیمت روبه‌رو باشد علاوه‌براین تغییرات بین‌المللی نیز نمی‌تواند تاثیری بر بازار داخلی آهن داشته باشد.

وی تصریح کرد: مصرف‌کنندگان موظف نیستند تاوان مشکلات صادراتی تولیدکنندگان را بدهند. تیرآهن از ۱۵ هزار و ۸۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم به ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم رسیده است و هیچ پاسخی در مورد دلایل افزایش قیمت‌ها داده نمی‌شود. در مجموع به‌ نظر می‌رسد دولت باید تدبیر مناسبی برای ساماندهی قیمت محصولات فولادی اعمال کند تا بازار شاهد این نوسانات قیمتی نباشد.

رستگار در پایان خاطرنشان کرد: هنوز معامله‌ای انجام نشده است و طبیعتا اوایل اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، خرید و فروش‌ها آغاز می‌شود، چرا باید در شرایطی که بازار خرید و فروشی ندارد آهن گران شود؟

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.