یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ Sunday, 14 April , 2024 ساعت ×
ظرفیت تولید سالیانه سقز ۱٫۵ میلیون تن است
15 دی 1399 - 8:28
شناسه : 4806
مدیرعامل کارخانه ذوب‌آهن سقز در جریان بازدید استاندار کردستان از کارخانه ذوب‌آهن شهرستان سقز با اشاره به سرمایه‌گذاری ۱۷۴ میلیون یورویی توسط بخش خصوصی گفت: اتمام کارخانه ذوب آهن سقز باعث اشتغال‌زایی برای یک هزار و 180 نفر به صورت مستقیم و پنج هزار نفر به صورت غیرمستقیم خواهد شد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، بهرام محمدیان ‌شمالی در جریان بازدید استاندار کردستان از کارخانه ذوب‌آهن شهرستان سقز با اشاره به سرمایه‌گذاری ۱۷۴ میلیون یورویی توسط بخش خصوصی، خواستار حمایت اداره‌های صمت، شرکت گاز و محیط زیست برای تسریع در اتمام این طرح شد.
وی افزود: ظرفیت تولید سالانه این کارخانه ۱٫۵ میلیون تن آهن اسفنجی است.
مدیرعامل کارخانه ذوب‌آهن سقز همچنین بیان کرد: با اتمام و راه‌اندازی این پروژه از خام‌فروشی معادن سنگ‌آهن شهرستان و حتی استان کردستان خواهد شد.
بهرام محمدیان ‌شمالی ادامه داد: این طرح هم‌اکنون ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا ۱۸ ماه آینده نیز به بهره‌برداری می‌رسد.
وی اضافه کرد: اتمام کارخانه ذوب‌آهن سقز باعث اشتغال‌زایی برای یک هزار و ۱۸۰ نفر به صورت مستقیم و پنج هزار نفر به صورت غیرمستقیم خواهد شد.
استاندار کردستان هم در این بازدید تصریح کرد: عملیات ساخت کارخانه ذوب‌آهن سقز که متوقف شده بود، با تلاش دولت و همت سرمایه‌گذار، دوباره شروع به کار کرد و امیدوار هستیم بنا به وعده آن‌ها در وقت مقرر به بهره‌برداری برسد.
بهمن مرادنیا از سرمایه‌گذار خواست تا در اخذ مجوزهای لازم و مدیران کل هم در صدور مجوزهای لازم تسریع کنند.
کامیل کریمیان، فرماندار سقز هم همت سرمایه‌گذار را برای راه‌اندازی این طرح بزرگ شهرستان را ستود و خواستار تسهیل‌گری مدیران کل برای رفع مشکلات سرمایه‌گذار شد.
بهزاد رحیمی، وکیل مردم در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه، کولبری زاییده عدم سرمایه‌گذاری در منطقه است، حمایت استاندار از سرمایه‌گذاران را ستود و بر جذب نیروهای بومی در این کارخانه تاکید کرد.
محمد دره‌وزمی، رئیس سازمان صمت استان، اتمام این پروژه را در تکمیل زنجیره فولاد کردستان، جلوگیری از خام‌فروشی معادن و حفظ سرمایه‌گذاران مهم برشمرد.
فریبا رضایی، مدیرکل محیط زیست و احمد فعله‌گری، مدیرعامل شرکت گاز هم از سرمایه‌گذار خواستند مجوزهای لازم را دریافت کند.
همچنین در سفر یک روزه استاندار کردستان به سقز، ساختمان فرمانداری ویژه سقز به بهره‌برداری رسید.
فرماندار ویژه سقز در آیین افتتاح این طرح عنوان کرد: عملیات احداث این ساختمان از ۱۱ سال قبل شروع و تا پارسال متوقف شده بود که با همت و پیگیری‌های استاندار کردستان سال گذشته اعتبار ساخت آن تامین شد.
کامیل کریمیان اضافه کرد: ساختمان جدید فرمانداری ویژه سقز در سه هزار و ۳۰۰ متر زیربنا و در سه طبقه ساخته شده است.
بر اساس گزارشی از فارس، استاندار کردستان همچنین از طرح فرودگاه سقز بازدید کرد و ضمن انتقاد از پیمانکار باند، خطاب به پیمانکار جاده جایگزین و پایانه مسافربری خواستار تسریع در اتمام این طرح شد.
مرادنیا همچنین با حضور در محل ساختمان سد چراغ ویس با اشاره به اقدامات ارزشمند دولت برای اتمام این طرح، آبگیری آن و طرح آبرسانی به سقز از سد بر تسریع در جانمایی سایت جدید روستای میرده توسط مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای و مدیرکل بنیاد مسکن کردستان و فرمانداری تاکید کرد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.