جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 23 February , 2024 ساعت ×
عقب‌گرد قیمت طلا
10 فروردین 1401 - 10:39
شناسه : 26053
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا امروز چهارشنبه با توجه به پیشرفت مذاکرات صلح روسیه و اوکراین کاهش یافته و تقاضای شمش به عنوان پناهگاه امن را پایین آورده است که نزدیک به پایین‌ترین سطح یک ماهه خود در جلسه قبل به شمار می‌رود.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، هر اونس طلا با ۴.۵ درصد افزایش به یک هزار و ۹۲۴ دلار و ۵۰ سنت رسید و بهای هر اونس طلای آمریکا با ۰.۲۳ درصد افزایش به یک هزار و ۹۲۵ دلار و ۵۰ سنت رسید. این به‌روز رسانی قیمت در ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه به وقت شرقی است. این فلز گرانبها در روز سه‌شنبه ۱.۸ درصد سقوط کرد و به پایین‌ترین حد خود از ۲۸ ماه فوریه رسید که یک هزار و ۸۸۹ دلار و ۴۵ سنت معامله شد.

روسیه قول داد که عملیات نظامی در اطراف کی‌یف و یک شهر دیگر را کاهش دهد، اما ایالات‌متحده هشدار داد که این تهدید پایان نیافته است، زیرا اوکراین پیشنهاد اتخاذ وضعیت بی طرف را به نشانه پیشرفت در مذاکرات رو در رو ارائه کرد.

شاخص دلار در جلسه قبل به پایین‌ترین حد بیش از یک هفته اخیر سقوط کرد و طلا را برای سایر دارندگان ارز ارزان کرد. بازدهی معیار ۱۰ ساله ایالات‌متحده نیز از بالاترین حد در سه سال گذشته کاهش یافت و بازدهی پایین‌تر، هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را کاهش داد.

دارایی‌های بزرگ‌ترین صندوق قابل معامله با پشتوانه طلا در جهان، روز سه‌شنبه با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۰۹۱.۴۴ تن رسید.

وزارت دارایی ژاپن اعلام کرد که ژاپن در واکنش به تجاوزات این کشور به اوکراین، ارسال طلا به روسیه را ممنوع خواهد کرد.

به گزارش رویترز، در بازار فلزات ارزشمند دیگر، هر اونس نقره با ۰.۲ درصد کاهش به ۲۴.۷۱ دلار رسید و پلاتین با ۰.۱ درصد افزایش به ۹۸۳ دلار و ۹۵ سنت رسید. پالادیوم ۰.۴ درصد افزایش یافت و به دو هزار و ۱۵۷ دلار و ۷۲ سنت رسید و در آخرین جلسه به ۲۰۳ هزار و ۲۹۷ دلار به پایین‌ترین حد بیش از دو ماه اخیر رسید.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.