چهارشنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۲ Wednesday, 31 May , 2023 ساعت ×
عملیات اجرای نیروگاه غدیر لامرد آغاز شد
23 دی 1400 - 13:59
شناسه : 23008
طی آیینی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، نایب رییس مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان کشوری و استانی، عملیات اجرایی نیروگاه ۹۱۳ مگاواتی غدیر انرژی لامرد با اعتباری بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان آغاز شد.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، احسان انصاری مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد، اظهار داشت: با همراهی و حمایت سازمان ایمیدرو و همچنین پیگیری‌ها و تلاش‌های نماینده مردم شریف لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی شاهد توسعه زیرساخت‌های این منطقه هستیم.

وی افزود: نیروگاه ۹۱۳ مگاواتی غدیر انرژی لامرد یکی از پروژه‌های مهم و اساسی است که در تولید برق پایدار کارخانجات و شرکت‌های منطقه ویژه نقش موثری ایفا می‌کند، لذا با آغاز بکاری این مگا پروژه گام بلندی در تامین انرژی پایدار در منطقه ویژه اقتصادی لامرد برداشته خواهد شد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد ضمن تبریک این موفقیت بزرگ به کارکنان زحمتکش این مجموعه صنعتی، این مهم را گامی بلند در جهش تولید نام برد و گفت: در ارتباط با بسترهایی که برای توسعه صنایع پایین‌دست آلومینیوم وجود دارد و فراهم بودن شرایط برای ایجاد چرخه صنایع پایین‌دست آلومینیوم به منظور ایجاد ارزش افزوده بیشتر در زنجیره تولید آلومینیوم و با توجه به جذابیت‌های سرمایه‌گذاری در صنایع پایین‌دستی، برای ساخت قطعات و همچنین محصولات نیمه ساخته آلومینیومی در مجاورت مجتمع آلومینیوم جنوب احداث خواهد شد که بخشی از آلومینیوم تولیدی سالکو به صورت مذاب به عنوان ماده اولیه صنایع مذکور به صنایع مستقر در آلوم شهر منتقل می‌شود.

انصاری در پایان خاطرنشان کرد: این کار علاوه بر صرفه جویی قابل ملاحظه در مصرف انرژی باعث تشکیل خوشه صنعتی آلومینیوم در آلوم شهر می‌شود. در حال حاضر شرکت‌هایی از بخش خصوصی برای توسعه آلوم شهر اعلام آمادگی نموده‌اند که با در نظر گرفتن ظرفیت‌های بی نظیر منطقه ویژه اقتصادی لامرد، از سرمایه‌گذاران جهت استفاده و بهره‌وری از این فرصت مغتنم دعوت به عمل می‌آوریم.

شایان ذکر است که کارخانه بزرگ آلومینیوم جنوب با سرمایه‌گذاری یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری سازمان ایمیدرو و هلدینگ غدیر ایجاد شده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.