دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024 ساعت ×
فولادمبارکه، بزرگ‌ترین تولیدکنند فولاد در کشور است
27 اسفند 1399 - 11:50
شناسه : 9212
فولادمبارکه به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد و موفق‌ترین شرکت فولادی ایران در تلاش است تا علاوه بر انتفاع بیشتر سهامداران، از طریق اجرای پروژه‌های توسعه‌ای مختلف نظیر نورد گرم ۲ و طرح تحول دیجیتال، جایگاه ویژه‌ای برای خود در سال‌های آتی به وجود آورد.
ارسال توسط : منبع : ایراسین
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، شرکت فولادمبارکه به عنوان بزرگ‌ترین شرکت تولیدی در صنعت فولاد و همواره جزو پیشروترین شرکت‌های این حوزه بوده است که علی‌رغم سن کم خود نسبت به شرکت‌های باسابقه جهانی، توانست موفقیت‌های چشمگیری را در این مدت تجربه کند و جزو موفق‌ترین شرکت‌های ایرانی پس از انقلاب شناخته ‌شود.

یکی دیگر از نکات قابل توجه درباره شرکت فولادمبارکه نگاه راهبردی این شرکت در تولید محصولات نهایی و ویژه برای کاربردهای خاص صنعتی در آخر زنجیره مصرف است که علاوه بر کسب بازدهی مالی قابل توجه برای سهامداران، مشکلات داخلی این حوزه را نیز برطرف می‌کند. به طور کلی عمده فعالیت این شرکت در حوزه ورق فولادی و محصولات دارای اهمیت و ارزش‌افزوده بالا در صنعت کشور است به همین دلیل شرکت فولادمبارکه امروز لقب بزرگ‌ترین تولیدکننده انواع محصولات فولادی تخت را یدک می‌کشد.

نگاه عمیق مدیران ارشد بزرگ‌ترین گروه فولادی کشور

همچنین برنامه‌ریزی شرکت فولاد هرمزگان به عنوان یکی از شرکت‌های زیرمجموعه فولادمبارکه برای تولید دو میلیون تن اسلب فولادی و یک میلیون و ۲۰۰ تن ورق عریض فولادی به منظور تامین نیاز داخلی در حوزه آب، نفت، گاز و پتروشیمی که قابلیت صادرات دارد، می‌تواند ارزش‌افزوده قابل توجهی را نصیب این شرکت کند، از نگاه عمیق و مدیریت کاربردی مدیران ارشد این مجموعه بزرگ فولادی کشور حکایت دارد.

تلاش برای انتفاع بیشتر سهامداران

سهامداران همواره منتفعان اصلی هر شرکت و حامیان اصلی آن محسوب می‌شوند به همین دلیل پیوسته تلاش می‌شود تا انتفاع این بخش در اولویت قرار گیرد. در همین راستا شرکت فولادمبارکه از برنامه‌ریزی برای افزایش ظرفیت تولید خود به ۲۵ میلیون تن در سال برای چشم‌انداز ۱۴۰۴ خبر داده است. تلاش این شرکت در راستای فراهم کردن پیش‌نیازهای لازم برای دستیابی به این هدف نشان از عظم جدی این شرکت است و به نظر می‌رسد جز در شرایطی خاص که تحریم‌ها به شدت گلوی این شرکت را بفشارد، دستیابی فولادمبارکه به هدف مذکور قطعی است.

رکوردهای پی در پی با وجود تحریم‌های متعدد

در سال‌های اخیر فولادمبارکه علی‌رغم تجربه تحریم‌های متعدد و مشکلاتی نظیر انتقال پول و خرید تجهیزات، پیشرفت قابل توجهی داشت و در بسیاری از موارد به خودکفایی رسیده است. برای نمونه می‌توان به اقدام شگرف این شرکت در تولید اسلب مورد نیاز برای صنایع نفت و گاز ترش و همچنین بومی‌سازی‌های مختلف نظیر بومی‌سازی سیستم اسکادا اشاره کرد که تا پیش از آن تنها از طریق واردات امکان پذیر بوده است. به علاوه تداوم فعالیت این شرکت و ثبت رکوردهای تولیدی پی در پی در دوران اوج تحریم اقتصادی ایران و تجربه بارها تحریم با عناوین گوناگون به خوبی نشان از ثبات فعالیت آن در عرصه تولید دارد.

مدیران این شرکت نیز در پیامی به سهامداران خود وعده داده‌اند علی‌رغم مشکلات مختلفی که این شرکت با آن رو به رو است، کم‌ترین افزایش را در قیمت تمام شده داشته باشند تا سود بیشتری عاید سهامداران فولادمبارکه شود.

در مجموع می‌توان خاطرنشان کرد، بر اساس اطلاعات موجود شرکت فولادمبارکه به عنوان شرکتی فعال و خوش‌نام در عرصه تولید، در تلاش است تا علاوه بر حفظ جایگاه خود در عرصه جهانی آن را بهبود بخشیده و در افق بلندمدت خود جایگاه ویژه‌ای میان فولادسازان بزرگ جهان کسب کند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.