یکشنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 23 June , 2024 ساعت ×
قیمت جهانی طلا ثبات ماند
06 دی 1400 - 12:46
شناسه : 22285
براساس گزارش‌های منتشر شده، قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهان تحت تاثیر بازده پایین‌تر اوراق خزانه آمریکا و رشد ارزش دلار، تغییر چندانی نداشت و ثابت بود.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به یک هزار و ۸۰۹ دلار و ۹۵ سنت رسید. بهای معاملات این بازار هفته گذشته برای نخستین بار در یک ماه اخیر به بالای ۱۸۰۰ دلار صعود کرده بود. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا تغییر چندانی نداشت و در یک هزار و ۸۱۱ دلار و ۴۰ سنت ایستاد.

بازده اوراق خزانه آمریکا از بالاترین رکورد یک هفته گذشته که در معاملات پیشین به آن صعود کرده بود، عقب نشست و هزینه نگهداری طلا را کاهش داد. شاخص دلار از پایین‌ترین رکورد یک هفته اخیر صعود کرد و طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر ساخت.

به گفته جفری هالی تحلیلگر شرکت OANDA، نگاهی به معاملات اخیر نشان می‌دهد طلا با مقاومت در بالای سطح یک هزار و ۸۱۵ دلار روبه‌روست و برای حفظ رشد اخیر قیمت به سختی تلاش خواهد کرد. مگر این که ارزش دلار آمریکا هفته جاری به میزان چشمگیری کاهش پیدا کند. میزان نقدینگی هفته جاری اندک است و در نتیجه کوچک‌ترین جریان نیز بر معاملات تاثیر می‌گذارد.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیایی در معاملات روز جاری در مجموع ضعیف‌تر بودند، زیرا ابهامات نسبت به تاثیر اقتصادی شیوع واریانت اُمیکرون ریسک‌پذیری سرمایه‌گذاران را کم‌تر کرد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد کاهش، به ۲۲ دلار و ۷۶ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۹ درصد کاهش، ۹۶۵ دلار و ۴۵ سنت بود. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد افزایش، در یک هزار و ۹۶۰ دلار و ۳۸ سنت ایستاد که بالاترین سطح از ۲۳ ماه نوامبر بود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.