یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 19 May , 2024 ساعت ×
لزوم سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد دلاری در صنعت نفت
18 مهر 1400 - 14:56
شناسه : 18942
براساس گزارش‌های منتشر شده، موسسه مودیز اعلام کرد که صنعت نفت برای جلوگیری از بحران‌های عرضه در آینده به ۵۰۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز دارد.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، موسسه اعتبارسنجی مودیز اعلام کرد که شرکت‌های حفاری نفت باید بودجه خود را در زمینه حفاری ۵۴ درصد افزایش دهند و آن را به بیش از نیم تریلیون دلار برسانند تا از کمبود قابل توجه عرضه در چند سال آینده جلوگیری شود.

این موسسه در گزارشی نیز اعلام کرد: شرکت‌های حفاری نفت خام و گاز طبیعی که با سقوط بی‌سابقه تقاضا در سال گذشته میلادی فعالیت خود را متوقف کرده بودند، با وجود رشد اخیر قیمت‌ها و احیای بازار، فعالیت‌های حفاری خود را آنچنان بیشتر نکردند. در حالی که قیمت نفت خام بین‌المللی و گاز آمریکا به ترتیب بیش از ۵۰ و ۱۲۰ درصد در سال جاری میلادی افزایش یافته است، لذا پیش‌بینی می‌شود هزینه‌های حفاری تنها ۸ درصد در سطح جهان افزایش یابد.

تحلیلگران مودی در این گزارش نوشتند که مقدار مذکور جهت جایگزینی آنچه در سال ۲۰۲۲  تولید می‌شود بسیار ناچیز است و زمینه را برای سناریوهای محدودیت بیشتر عرضه فراهم می‌کند. هرگونه فشاری از این دست بر بحران‌های کنونی می‌افزاید و اقتصادهای آسیایی و اروپایی را درگیر تلاش برای افزایش ذخیره‌سازی سوخت با نزدیک شدن به زمستان کرده و سبب افزایش تقریبا روزانه بی‌سابقه قیمت‌ها شده است.

مودیز در پایان با استناد به برآوردهای آژانس بین‌المللی انرژی خاطرنشان کرد: شرکت‌های نفت و گاز ۳۵۲ میلیارد دلار برای حفاری و فعالیت‌های مرتبط هزینه خواهند کرد. اگر آن‌ها این رقم را به ۵۴۲ میلیارد دلار توصیه‌شده توسط این موسسه اعتبارسنجی برسانند، بالاترین رقم از سال ۲۰۱۵ در جهان خواهد بود.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.