سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 20 February , 2024 ساعت ×
مرکز مبادله ارز و طلا، دلار را وادار به عقب نشینی کرد
14 اسفند 1401 - 21:34
شناسه : 34031
قیمت دلار امروز در بازار غیررسمی ارز با کاهش حدود ۲هزار تومانی به کانال ۵۱هزار تومانی رسید و بدین ترتیب کمتر از دو هفته پس از اقدام بانک مرکزی در رونمایی از مرکز مبادله ارز و طلا، نرخ ارز در این بازار مجموعا حدود ۹هزار تومان کاهش یافت.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

قیمت ارز امروز یکشنبه ۱۴ اسفند در بازار غیررسمی کاهش چشمگیری را تجربه کرد. امروز در بازار غیررسمی قیمت هر دلار از کانال ۵۳هزار تومان به کانال ۵۱هزار تومان کاهش یافت تا فقط طی چند ساعت کاهش ۲هزار تومانی را تجربه کند.

بانک مرکزی دو هفته پیش مرکز مبادله ارز و طلا را برای مدیریت التهابات بازار ارز راه‌اندازی کرد. پس از این بود که التهابات در بازار ارز فروکش کرده و قیمت‌ها به تدریج کاهش یافت.

بررسی روند قیمت‌ها در بازار غیررسمی نشان می‌دهد قیمت هر دلار که پیش از راه اندازی مرکز مبادله ارز و طلا به حدود ۶۰هزار تومان هم رسیده بود، اکنون با کاهش حدود ۹هزار تومانی طی یک هفته به کانال ۵۱هزار تومان کاهش یافت و در آستانه سقوط به کانال ۴۰هزار تومانی قرار گرفت.

پیش از این بارها کارشناسان اقتصادی و مسئولان دولت بر غیرواقعی و ناپایدار بودن نرخ‌ها در بازار غیررسمی تاکید کرده بودند. اکنون پس از گذشت دو هفته از راه‌اندازی مرکز مبادله ارز و طلا، نرخ‌ها در بازار غیررسمی هم روند نزولی گرفته و در حال بازگشت به محدوده ۴۵هزار تومان است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.