جمعه, ۱۸ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 7 June , 2024 ساعت ×
ومعادن در حوزه فلزات استراتژیک سرمایه‌گذاری می‌کند
25 خرداد 1400 - 13:31
شناسه : 13776
جلسه تدوین برنامه استراتژیک هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات روز دوشنبه ۲۴ خردادماه با حضور مدیرعامل، اعضای هییت‌مدیره، مدیران عامل تعدادی از شرکت‌های گروه و مدیران و مشاورین این مجموعه برگزار شد، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات ضمن تاکید بر اهمیت بالای تدوین استراتژی در شرکت مادر به بهترین شکل ممکن گفت: ایجاد حداکثر انطباق و هماهنگی استراتژی در شرکت‌های گروه، توجه به مزیت‌های نسبی، آینده‌نگری و برخورداری از نگاه فراشرکتی و ملی از مهمترین عوامل موفقیت این مجموعه هستند.
ارسال توسط : منبع : اقتصاد آنلاین
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، امیرحسین نادری مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، اظهار داشت: بررسی تجارب جهانی نشان می‌دهد همواره شرکت‌های بزرگ پیشران توسعه صنعتی و اقتصادی کشورها بوده‌اند. این نگاه که برای پیشرفت و توسعه کشور باید منتظر اقدام دولت‌ها بمانیم باید در اسرع وقت اصلاح شود. شرکت‌های بزرگ با استفاده درست از منابع و اتخاذ استراتژی‌های موثر می‌توانند اقتصاد کشور را متحول کنند. در این راستا رسالت دولت‌ها ایجاد بستر مناسب برای شکل‌گیری این حرکت است.

وی افزود: برای حضور موثر در عرصه رقابت‌های جهانی، هماهنگی شرکت‌های بزرگ بسیار تعیین‌کننده خواهد بود. در این راستا تلاش ما این است تا با شرکت‌های بزرگی چون سرمایه‌گذاری امید، سرمایه‌گذاری غدیر، ذوب‌آهن اصفهان و سایر مجموعه‌های بزرگ به عنوان شرکای استراتژیک خود حداکثر تعامل و همکاری را ایجاد کنیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات همچنین از برنامه هلدینگ «ومعادن» برای ورود به عرصه سرمایه‌گذاری در فلزات استراتژیک آینده همچون لیتیوم، نیکل و کبالت خبرداد.

گفتنی است، در جلسه تدوین استراتژی هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، مدیران عامل شرکت‌های صبانور، تجلی توسعه معادن و فلزات، کک طبس، کارخانجات تولیدی شهید قندی، پرتو تابان، گسترش کاتالیست ایرانیان، پویا انرژی و کاوشگران صنایع معدنی راشا حضور داشتند. این جلسه با هدف ایجاد وفاق و هماهنگی در نگاه مدیران گروه نسبت به موضوع استراتژی برگزار شد.

لازم به توضیح است که شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات به عنوان یکی از پنج شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری بورس و سهام قابل توجهی از شرکت‌های بزرگ معدنی و صنعتی گل‌گهر، معدنی و صنعتی چادرملو، سنگ‌آهن گهرزمین، صبانور، فولاد خراسان، ملی صنایع مس ایران، فولاد ارفع و… را در اختیار داشته و نقش موثری در حوزه معدن و صنایع معدنی کشور ایفا نموده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.