یکشنبه, ۱۶ بهمن , ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023 ساعت ×
۶۸ میلیون تن آلومینیوم طی سال ۲۰۲۱ در جهان تولید شد
10 فروردین 1401 - 9:51
شناسه : 26044
براساس گزارش‌های منتشر شده، تولید جهانی آلومینیوم در سال 2021 میلادی به 68 میلیون تن افزایش یافت. این رقم در مدت مشابه سال 2020 میلادی 65 میلیون و 100هزار تن به ثبت رسید.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، تولید جهانی آلومینیوم از ۶۵ میلیون و ۱۰۰هزار تن در سال ۲۰۲۰ میلادی به ۶۸ میلیون تن در سال ۲۰۲۱ میلادی افزایش یافت. این در حالی است که طی مدت یادشده، میزان ظرفیت تولید این محصول نیز از ۷۶ میلیون تن به ۷۷ میلیون تن افزایش یافت.

طی سال ۲۰۲۱ میلادی، چین با تولید ۳۹ میلیون تن آلومینیوم همچنان در صدر تولیدکنندگان این محصول در جهان ایستاد. در همین حال، هند توانست با تولید سه میلیون و ۹۰۰ هزار تن آلومینیوم از روسیه پیشی گرفته و رتبه دوم را به خود اختصاص دهد. همچنین عنوان سومین تولیدکننده آلومینیوم در جهان نیز با سه میلیون و ۷۰۰ هزار تن به روسیه تعلق گرفت.

همچنین کشورهای کانادا و امارات متحده عربی به ترتیب با تولید سه میلیون و ۱۰۰ هزار تن و دو میلیون و ۶۰۰ هزار تن آلومینیوم در رتبه‌های چهارم و پنجم ایستادند. این در حالی است که طی سال ۲۰۲۱ میلادی، استرالیا با تولید یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن، بحرین با تولید یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن، نروژ با تولید یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن، ایالات متحده آمریکا و ایسلند هریک با تولید ۸۸۰ هزار تن به ترتیب عنوان ششمین تا نهمین تولیدکننده برتر جهان را به خود اختصاص دادند.

چین دارای بیشترین ظرفیت تولید آلومینیوم در جهان

ظرفیت تولید آلومینیوم چین طی سال گذشته میلادی به ۴۳ میلیون تن رسید که حاکی از ثبات صدرنشینی این کشور در جهان است. هند و روسیه نیز به تریب با ظرفیت تولید چهار میلیون و ۶۰ هزار تن و چهار میلیون و ۲۰ هزار تن توانستند در جایگاه‌های دوم و سوم قرار گیرند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.