دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
۷۰ هزار تن آهن‌اسفنجی صادر شد
01 تیر 1400 - 17:10
شناسه : 14123
طبق آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، در فروردین ماه سال جاری با رشد۲۵۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۷۰ هزار تن آهن‌اسفنجی صادر شد؛ این در حالی است که طی مدت مذکور سال جاری هیچ میزان آهن‌‌اسفنجی وارد نشده است.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، طبق آماری که انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی نخستین ماه سال ۱۴۰۰ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، میزان واردات به کشور به‌جز مقاطع طویل فولادی، حداقلی و برای فولاد میانی و آهن‌اسفنجی صفر بوده است. در مقابل اما میزان صادرات فولادی‌ها با رشد ۱۲۵ درصدی تا ۲۵۰ درصدی نسبت به فروردین ماه ۱۳۹۹ مواجه شده است.

به تفکیک آمار، واردات مجموع مقاطع تخت فولادی در فروردین ماه امسال نسبت به همین ماه در سال گذشته، با ۲۰۰ درصد افزایش از دو هزار تن به ۶ هزار تن رسیده است. پس از آن، واردات محصولات فولادی با رشد ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از ۴۸ هزار تن به ۵۳ هزار در نخستین ماه امسال رسید.

واردات مجموع مقاطع تخت فولادی نیز در نخستین ماه ۱۴۰۰ معادل ۴۷ هزار تن بوده است که نسبت به ۴۶ هزار تن وارد شده در فروردین ماه سال گذشته، رشد ۲ درصدی را تجربه کرد.

در آهن‌اسفنجی و فولاد میانی خودکفا هستیم

براساس آمار منتشر شده، در نخستین ماه از سال ۱۴۰۰ هیچ مقدار فولاد میانی و آهن‌اسفنجی به کشور وارد نشده است. اما بیشترین میزان صادرات مختص آهن‌اسفنجی به میزان ۲۵۰ درصد است. در حالی که طی فروردین ماه ۱۳۹۹، حدود ۲۰ هزار تن آهن‌اسفنجی تولید داخل صادر شد که این رقم در نخستین ماه سال جاری به ۷۰ هزار تن افزایش یافت.

در ماه نخست سال جاری، صادرات مجموع مقاطع طویل فولادی ۲۳۸ هزارتن بوده است که نسبت به ۷۲ هزار تن صادر شده در ماه نخست سال گذشته، نشان از افزایش ۲۳۱ درصدی دارد. همچنین مجموع مقاطع تخت فولادی نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۲۵ درصدی صادرات را تجربه کرده است. در فروردین ماه سال گذشته ۱۲ هزار تن مقاطع تخت فولادی صادر شد که این رقم در مدت مشابه امسال به ۲۷ هزار تن رسیده است.

گفتنی است، کل محصولات فولادی صادر شده در نخستین ماه سال جاری ۲۶۵ هزار تن بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۲۱۵ درصد را تجربه کرد. در فروردین ماه سال گذشته ۸۴ هزار تن محصولات فولادی صادر شده بود.

شایان ذکر است که در نهایت نیز ۵۶۶ هزار تن فولاد میانی در نخستین ماه از سال ۱۴۰۰ صادر شد که نسبت به ۲۴۱ هزار تن صادر شده در مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۳۵ را ثبت کرده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.