دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024 ساعت ×
آغاز ثبت سفارش واردات با استفاده از رمزارزها
19 مرداد 1401 - 22:56
شناسه : 31042
رئیس سازمان توسعه تجارت از آغاز ثبت سفارش واردات با استفاده از رمزارزها خبر داد.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبار فلزات، علیرضا پیمان‌پاک در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: این هفته، اولین ثبت سفارش رسمی واردات با رمز ارز به ارزشی معادل ۱۰ میلیون دلار با موفقیت صورت گرفت.

به گفته وی، تا پایان شهریور ماه امسال، استفاده از رمزارزها و قراردادهای هوشمند به صورت گسترده در تجارت خارجی به کشورهای هدف عمومیت خواهد یافت.

پیش از این، هیئت دولت در پاییز ۱۳۹۹ مصوب کرده بود بر اساس این اصلاحیه، رمزارزهای استخراج‌ شده بر اساس مجوزهای صادره این تصویب‌نامه برای تامین ارز واردات کشور و براساس مقرراتی که بانک مرکزی تعیین می‌کند، قابل مبادله خواهند بود.

همچنین استخراج‌ کنندگان باید رمزارز دست‌ اول تولید شده را تا سقف مجاز و به صورت مستقیم (بدون واسطه) به کانال‌های معرفی‌ شده بانک مرکزی عرضه کنند.

علاوه‌براین، سقف مجاز رمزارز استخراج‌ شده و قابل مبادله توسط هر واحد استخراج‌ کننده، بر اساس میزان انرژی مصرف‌ شده از سوی آن واحد، طبق دستورالعملی که توسط وزارت نیرو تدوین می‌شود، تعیین و به صورت دوره‌ای به بانک مرکزی اعلام می‌شود.

در زمستان سال گذشته نیز جلسه کارگروه مشترک ارزی میان وزارت صمت و بانک مرکزی برای نهایی‌ کردن ساز‌ و‌ کار استفاده از رمزارزها در تجارت خارجی برگزار و مقدمات اجرایی آن تصویب شده بود.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.