شنبه, ۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 20 April , 2024 ساعت ×
آرامکو تامین‌کننده نفت مشتریان آسیایی
22 دی 1400 - 16:58
شناسه : 22976
براساس گزارش‌های منتشر شده، سعودی آرامکو اعلام کرد که در ماه فوریه همه نفت مورد نیاز بیشتر مشتریان آسیایی خود را تامین می‌کند.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، برخی منابع روز سه‌شنبه (۲۱ دی‌ماه) اعلام کردند که شرکت سعودی آرامکو به حداقل پنج خریدار خود در آسیا اطلاع داده است که در ماه فوریه حجم کامل نفت مورد نیاز آن‌ها را تامین می‌کند. این تخصیص‌ها پس از آن انجام شد که عربستان سعودی قیمت‌های رسمی فروش (OSP) خود برای همه انواع نفت خام فروخته‌شده به بازارهای کلیدی آسیا در ماه فوریه را کاهش داد و قیمت را به کمترین رقم در سه ماه اخیر رساند.

بزرگ‌ترین صادرکننده نفت جهان از زمانی که سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک‌پلاس) کاهش عرضه خود را از ماه اوت تسهیل کردند، عرضه نفت به مصرف‌کننده اصلی خود را ثابت نگه داشته است. لذا اوپک‌پلاس اوایل این ماه تصمیم گرفت که به افزایش تدریجی ماهانه تولید به مقدار ۴۰۰ هزار بشکه در روز در ماه فوریه هم ادامه دهد.

بر اساس داده‌های موسسه جودی (JODI)، صادرات نفت خام عربستان در ماه اکتبر برای ششمین ماه پیاپی افزایش یافت و به ۶ میلیون و ۸۳۳ هزار بشکه در روز رسید که بالاترین رقم از آوریل ۲۰۲۰ است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.