دوشنبه, ۲۵ تیر , ۱۴۰۳ Monday, 15 July , 2024 ساعت ×
آزاد سازی ۳۲۰ محدودی اکتشافی در زنجان
16 دی 1399 - 6:25
شناسه : 4883
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: ۳۰۱ محدوده اکتشافی بلوکه شده و ۱۹ محدوده امید بخش حاصل از پهنه در این استان آماده آزادسازی و واگذاری به فعالان معدن است.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از دنیای معدن، ناصر فغفوری روز سه شنبه با بیان این مطلب به خبرنگاران افزود: محدوده های بلوکه شده شامل انواع مواد معدنی بوده که در سطح استان پراکنده است.
وی یادآور شد: بر اساس زمانبندی اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، آزادسازی محدوده های معدنی غیرفعال در استان زنجان روز ۲۳ دی ماه جاری تعیین شده است که متقاضیان می توانند در این زمان نسبت به ثبت تقاضای خود در سامانه کاداستر اقدام کنند.
فغفوری در خصوص شرایط لازم جهت ثبت درخواست از سوی متقاضیان گفت: برای واگذاری معادن به افراد باید صلاحیت فنی و مالی آنها از سوی سازمان احراز شود.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اظهار داشت: با آزاد سازی و فعال شدن این معادن در استان شاهد رونق بخش معدن و افزایش چشمگیر سرمایه گذاری و اشتغالزایی در این بخش خواهیم بود.
وی ابراز امیدواری کرد، نهادها و ادارات مربوطه نیز همکاری و موافقت های لازم را به منظور فعالسازی این معادن داشته باشند.
فغفوری خاطرنشان کرد: پهنه هلیل آباد یکی از محدوده های معدنی بود که سال گذشته عملیات آزاد سازی آن انجام شد.
زنجان از استان های معدنی کشور بوده و رتبه ششم کشور را به لحاظ شمار معادن در اختیار دارد و هم اکنون از ۳۳۳ معدن فعال در این استان ۸۰ معدن فلزی و ۲۵۳ معدن غیرفلزی هستند.
ظرفیت اسمی معادن این استان، تولید سالانه ۱۱ میلیون و ۹۲۰ هزار تُن ماده معدنی بوده و سه هزار نفر نیز به صورت مستقیم در بخش معادن استان اشتغال دارند.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.