یکشنبه, ۱۷ تیر , ۱۴۰۳ Sunday, 7 July , 2024 ساعت ×
آغاز اجرای بزرگ‌ترین پروژه سرب و روی کشور
08 بهمن 1399 - 12:11
شناسه : 5836
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از صدور مجوزهای لازم برای آغاز اجرای بزرگ‌ترین پروژه سرب و روی کشور در شهرستان راور با ظرفیت ۳۰ هزار تن در فاز اول خبر داد.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، محمدرضا پورابراهیمی روز دوشنبه در نشست اقتصاد مقاومتی شهرستان راور افزود: ظرف یک‌ماه آینده اجرای بزرگ‌ترین پروژه سرب و روی کشور در شهرستان راور  با تولید ۱۵ هزار تن روی در فاز ۱ و به همین مقدار در فاز ۲ رقم خواهد خورد.

‎وی خاطرنشان کرد: افتتاح طرح‌های اقتصادی در راور موجب شکوفایی اقتصاد و رخداد اتفاقات مثبت در معیشت و اقتصاد این شهرستان می‌شود.

پور ابراهیمی اظهار داشت: امروز زنجیره فعالیت فولاد راور در۲ بخش ذوب و ریخته‌گری و تولید شمش و لوله‌های بدون درز با سرمایه‌گذاری افزون بر ۱۰۰۰ میلیارد تومان نهایی و عملیات اجرایی فاز ۱ آغاز شد. 

‎نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تولید آهن‌اسفنجی و تولید فولاد راور حدود ۲۲ بهمن به بهره‌برداری خواهد رسید.

‎پورابراهیمی ادامه داد: خطوط ۱ و ۲ این طرح با تولید ۷۰ هزار تن و خط سوم نیز تا تابستان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد و همزمان با بهره برداری از این خطوط، عملیات اجرایی فازهای ۲ تولید شمش و فرایند تولید چرخه کامل برای تولید لوله‌های بدون درز نیز با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان امروز رسما آغاز شد.

‎وی گفت: این کارخانه به عنوان قطب اصلی تولید سرب و روی در منطقه خواهد بود و سرمایه‌گذار این طرح نیز جز شرکت‌های اول تولید سرب و روی در کشور است که امروز در کارگروه اقتصاد مقاومتی راور مجوزهای احداث این کارخانه اخذ شد.

‎نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: عملیات اجرایی طرح کارخانه تولید لاستیک ماشین‌های فوق سنگین و روکش لاستیک که به دلیل تغییرات نرخ ارز و محدودیت‌های ناشی از کرونا به تعویق افتاده بود و تمام مراحل مربوط به ابلاغ اعتبارات بانکی از طرف بانک صنعت و معدن و مجوزهای وزارت صمت امروز آغاز شد.

‎پورابراهیمی ادامه داد: تا پایان خرداد سال آینده مجموعه ساخت تجهیزات و سازه های این طرح به پایان می‌رسد که حدود ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این طرح انجام می‌شود و ۸۰۰ نفر اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می‌کند.

‎نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر دو اتفاق در راور رقم بخورد می‌توان در این شهرستان‌های شمالی کرمان اشتغال خوبی ایجاد کرد افزود: ‎بخشی از معوقات بیمه ای حدود ۱۷۰۰نفر از کارکنان و پرسنل زغال‌سنگ با مشکلاتی مواجه است که این موارد احصا شده و با صندوق فولاد برای تامین منابع رایزنی شده و بخشی از ضوابط و مقررات نیز توسط سازمان تامین اجتماعی باید کارسازی و حل شود.

 قرار است نشست رییس کمیسیون اقتصادی و با رییس سازمان تامین اجتماعی و مدیران استان برای حل این مشکل با حضور مدیران صندوق فولاد هفته آینده در تهران برگزار شود.

پورابراهیمی گفت: مصوبات جلسه این بود این تکالیف بر عهده ما باشد تا با پیگیری که در حوزه تصمیم‌گیری انجام می‌شود بازنشستگی  1700نفر انجام شود و هم بتوانیم همین تعداد نیروی جدید جوان را در شهرستان‌های شمال استان مشغول به کار کنیم.

‎وی افزود: مجموعه بنیاد برکت راور نیز تاکنون هزار و ۱۰۰ فقره تسهیلات پرداخت کرده که بخش زیادی به اشتغال و تولید منتهی شده است. ‎نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طبق برنامه‌ای که اخیرا با ستاد اجرایی فرمان امام در تهران داشتیم قرار است تسهیلات به روش مشارکت مستقیم و ایجاد طرح‌های جدید اقتصادی در سال ۱۴۰۰ پرداخت شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.