دوشنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۳ Monday, 27 May , 2024 ساعت ×
آغاز اجرای طرح جمع‌آوری گازهای همراه چشمه‌خوش
05 اردیبهشت 1400 - 15:03
شناسه : 11124
مدیر تولید شرکت نفت مناطق مرکزی ایران از آغاز عملیات اجرایی پروژه جمع‌آوری گازهای مشعل میدان نفتی چشمه‌خوش در استان ایلام خبر داد.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، احمد رجبی مدیر تولید شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، اظهار داشت: این شرکت همسو با برنامه‌های کلان وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران مبنی بر شتاب‌بخشی در اجرایی کردن دستورالعمل‌های حفظ محیط‌زیست و کاهش آلاینده‌های زیستی، جمع‌آوری گازهای مشعل را هدف‌گذاری و عملیاتی کرده است. در همین زمینه این شرکت، جمع‌آوری گازهای مشعل میدان نفتی چشمه‌خوش را در اواخر سال گذشته به یک شرکت داخلی واگذار کرد که بر اساس قرارداد، ۶۷ میلیون فوت‌مکعب در روز از گازهای انتقالی به مشعل در مدت ۶ ماه جمع‌آوری می‌شود.

وی درباره زمان بهره‌برداری این پروژه، افزود: طبق برنامه زمان‌بندی و با توجه به آماده بودن کمپرسورها در کارخانه شرکت پیمانکار، پیش‌بینی می‌شود تا ابتدای مهرماه سال جاری، واحد جمع‌آوری و استحصال میعانات گازهای مشعل چشمه‌خوش راه‌اندازی و وارد فاز تولید شود و از محل فروش گازهای این میدان، حدود پنج میلیون دلار در سال ارزش‌افزوده رقم ایجاد شود.

مدیر تولید شرکت نفت مناطق مرکزی ایران گفت: هدف از اجرای این پروژه بهره‌برداری مناسب از سرمایه‌های ملی، استفاده از توانمندی‌های داخلی در زمینه ساخت تجهیزات کاربردی از جمله کمپرسورها، توسعه اقتصادی، حذف یا کاهش حداکثری آلاینده‌های زیست‌محیطی دانست که با تکمیل زنجیره ارزش در فرایند نفت و گاز، ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری مولد، رونق کسب‌وکار و اشتغال‌زایی را در منطقه غرب کشور فراهم می‌آورد.

شایان ذکر است که میدان نفتی چشمه‌خوش در ۵۲ کیلومتری شهرستان دهلران در استان ایلام واقع شده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.