شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 18 May , 2024 ساعت ×
آغاز اجرای پروژه انتقال آب دریای عمان به شرق کشور
27 آذر 1400 - 10:25
شناسه : 21911
عملیات اجرای پروژه نمک‌زدایی و انتقال آب دریای عمان به استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و رضوی با صدور مجوزهای نهایی خرید و تحویل زمین، زیست محیطی، تخصیص برداشت آب و پدافند غیرعامل، سرعت می‌گیرد.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، محمدحسن اسدی مدیرعامل شرکت تامین آب صنایع و معادن (ایمواسکو)، اظهار داشت: عملیات تجهیز کارگاه و اجرای طرح در مسیرهای حد فاصل زاهدان تا خاش، مشهد تا تربت حیدریه و همچنین اجرای آبگیر و تاسیسات نمک‌زدایی را شامل می‌شود. لذا زمین پروژه واقع در منطقه آزاد چابهار تحویل پیمانکار داده شده و عملیات تجهیزکارگاه و اجرای پروژه در دو مسیر خط انتقال آغاز شده است.

وی در خصوص برنامه های آتی در پروژه فوق، افزود: تا سه ماهه نخست سال آینده کل مطالعات به اتمام رسیده و به تدریج در مجموع ۱۴ جبهه در ساخت آبگیر و تاسیسات شیرین‌سازی، مسیرسازی و اجرای خط انتقال فعال خواهند شد.

مدیرعامل شرکت تامین آب صنایع و معادن در پایان خاطرنشان کرد: از دی ماه سال جاری برنامه‌ریزی برای تامین ماهیانه ۲۵ تا ۳۰ هزار تن ورق جهت تولید لوله‌های فلزی در اختیار تولیدکنندگان قرار خواهد گرفت. پیش‌بینی می‌شود در راستای تحقق منویات رهبری مبنی بر توسعه سواحل مکران در چابهار و شرق کشور با عزم جدی دولت سیزدهم در کارگروه ستاد انتقال آب دریا به ریاست معاون اول رییس جمهور، این طرح ملی تا پایان سال ۱۴۰۴ به صورت فازبندی شده به مرحله بهره‌برداری برسد.

براساس این گزارش، شرکت‌های گل‌گهر، فولادمبارکه، ملی مس ایران، چادرملو، گهرزمین، فولاد خراسان و اپال پارسیان سنگان با راهبری ایمیدرو، در پروژه نمک‌زدایی و انتقال آب دریای عمان به استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و رضوی به عنوان سرمایه‌گذار مشارکت دارند.

گفتنی است، پیش از این خط نخست انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران (در سه قطعه) با راهبری ایمیدرو و سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ راه‌اندازی و افتتاح شده بود و اکنون نوار شرقی کشور میزبان خط جدید انتقال آب است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.