دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
آغاز تولید اسلب عریض در فولاد خوزستان
08 شهریور 1400 - 9:12
شناسه : 16792
نشست هماهنگی اجرای طرح احداث ماشین ریخته‌گری اسلب عریض با حضور محمد نیکوکار قائم مقام مدیرعامل در امور بهره‌برداری و توسعه، میثم شهنیانی معاون برنامه‌ریزی و اجرای پروژه‌ها، محمود لندی معاون بهره‌برداری و جمعی از مدیران شرکت، هفتم شهریورماه ۱۴۰۰ در سالن کنفرانس مهمانسرای نور دویست دستگاه برگزار شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد خوزستان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، محمد نیکوکار قائم مقام مدیرعامل در امور بهره‌برداری و توسعه در این نشست که با هدف نهایی نمودن طرح انجام شد،‌ اظهار داشت: همواره تامین شمش شرکت‌های نوردی یکی از اهداف اصلی فولاد خوزستان بوده است. لذا مجاورت شرکت فولاد اکسین و لزوم تامین اسلب مورد نیاز این شرکت، باعث شد طرح احداث ماشین ریخته‌گری اسلب عریض در دستور کار قرار گیرد.

تلاش برای تولید سالانه یک میلیون شمش اسلب

میثم شهنیانی معاون برنامه‌ریزی و اجرای پروژه‌ها در ادامه نشست از شروع تهیه اسناد احداث نیروگاه حرارتی ۵۲۰ مگاواتی اختصاصی خبر داد و گفت: با اجرای طرح احداث نیروگاه و در مدار قرار گرفتن آن علاوه بر برداشته شدن محدودیت‌های برقی، پایداری تولید تضمین می‌شود. همچنین با افتخار شروع طرح احداث متالورژی ثانویه و ماشین ریخته‌گری اسلب عریض را به اطلاع همگان می‌رسانیم.

وی افزود: به‌‌ روزرسانی، بهبود و توسعه سیستم‌ها و ماشین‌آلات، کوتاه‌ترین مسیر برای رسیدن به ارتقاء کیفی و کمی تولید است. در همین راستا پس از اجرای کامل طرح علاوه بر میزان تولید فعلی شمش،‌ سالانه یک میلیون و ۲۰۰‌ هزار تن شمش اسلب عریض با گریدهای فولاد آلیاژی و ساختمانی در شرکت فولاد خوزستان تولید خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و اجرای پروژه‌ها با اشاره به هزینه‌ی ۱۲۸ میلیون یورویی این طرح، گفت: مدت زمان اجرای طرح ۳۶ ماه برآورد شده است که با اجرایی شدن این طرح مزایایی شامل حفظ جایگاه فولاد خوزستان در بازار داخل و بین‌المللی با توجه توان تامین تولید شمش اسلب با تنوع ابعاد و گریدهای فولاد آلیاژی، ارزش افزوده بیشتر، حفظ سقف ظرفیت تولید کنونی در صورت توقف سایر ماشین‌های ریخته‌گری به منظور بهینه‌سازی تجهیزات برای فولاد خوزستان به وجود خواهد آمد.

شهنیانی بیان کرد: طرح فوق علاوه بر افزایش ظرفیت تولید شمش اسلب و تامین نیاز بازار هدف، حرکت در مسیر تکمیل زنجیره ارزش به شمار می‌آید. امیدواریم با تحقق اهداف برنامه‌ای طرح، در آینده‌‌ی نزدیک ثمره تلاش همکاران را در سبد تولید فولاد خوزستان شاهد باشیم.

ضرورت بهره‌برداری هر چه سریع‌تر از طرح اسلب عریض

محمود لندی معاون بهره‌برداری در پایان با بیان این ‌جمله که پروژه اسلب عریض یک الزام برای تولید پایدار  است،‌ خاطرنشان کرد: اهمیت اجرای طرح ماشین ریخته‌گری اسلب عریض و سرعت انجام آن بسیار مهم است. این طرح در دل بهره‌برداری داشته و نیاز به یک هماهنگی منسجم دارد. لذا امیدواریم در کمترین زمان ممکن این طرح به بهره‌برداری برسد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.