چهارشنبه, ۲۲ فروردین , ۱۴۰۳ Wednesday, 10 April , 2024 ساعت ×
آغاز توپک‌رانی خطوط لوله در سکوی سلمان
15 تیر 1400 - 14:28
شناسه : 14794
جانشین رییس تعمیرات سکوی گازی سلمان، گفت: عملیات توپک‌رانی سکوهای 2 SKB و 2 SKC که از سکوهای سرچاهی مجموعه سکوی گازی سلمان هستند با استفاده از توپک‌های ۲۰ اینچ از نوع FOAMPIG در کوتاه‌ترین زمان و با موفقیت انجام شد.
ارسال توسط : منبع : شانا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علی شیخ‌حسنی جانشین رییس تعمیرات سکوی گازی سلمان، اظهار داشت: عملیات توپک‌رانی از موارد مهم و مورد نیاز در صنایع نفت و گاز و از مراحل عملیاتی انجام‌شده برای بهره‌برداری، نگهداری و حفاظت از خطوط لوله است. خطوط لوله پس از مدتی که سیال در آنها جریان دارد، بازدهی خود را از دست داده و این عملیات با اهداف مختلف در طول مدت زمان سرویس‌دهی خطوط لوله از هنگام ساخت و نصب خط لوله تا زمانی که از آن استفاده می‌شود، اجرا خواهد شد.

وی با بیان اینکه واکس‌ها، میعانات گازی، آب، براده‌ها، ذرات شن و دیگر ذرات خارجی رسوب کرده بر دیواره خط لوله، همگی می‌توانند بر ظرفیت، عملکرد و یکپارچگی سیستم‌های خط لوله هیدروکربنی تاثیر بگذارند، افزود: با انجام توپک‌رانی، صاف بودن جداره‌ها افزایش خواهد یافت، و با قطر درونی مناسب، بازدهی لوله افزایش می‎یابد.

جانشین رییس تعمیرات سکوی گازی سلمان در پایان خاطرنشان کرد: دریافت و ارسال توپک دو عمل متفاوت با نکات ایمنی متعدد است، چند دقیقه‌ای پیش از رسیدن توپک، فشار جلو توپک را با بستن شیری بالا برده تا از سرعت توپک بکاهد و در رسیدن آن به گیرنده مربوطه، مشکلی پیش نیاید.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.