پنج شنبه, ۱۰ اسفند , ۱۴۰۲ Thursday, 29 February , 2024 ساعت ×
آغاز حفاری اکتشافی و اکتشاف تفضیلی معدن سنگ‌آهن اسکارن
21 تیر 1402 - 15:41
شناسه : 34923
مجری طرح معدن سنگ‌آهن صاحب سقز خبر داد: مجری طرح معدن سنگ‌آهن صاحب سقز از آغاز حفاری اکتشافی و اکتشاف تفضیلی معدن سنگ‌آهن اسکارن صاحب سقز خبر داد.
ارسال توسط : منبع : ایمپاسکو
پ
پ

به گزارش «فلزات‌نیوز»، حسین کریمی جاوید بیان کرد: این حفاری در مجموع ۱۲ هزار متر در قرارداد راهبر معدن پیش‌بینی شده است که طی سال جاری، پنج هزار متر از این میزان محقق می‌شود.

وی افزود: از ابتدای سال جاری با بیش از ۷۰۰ متر حفاری مغزه‌گیری در چهار گمانه، دو گمانه منجر به برداشت مغزه آهن‌دار به صورت ناپیوسته شده است. نیاز روزافزون صنایع به مواد معدنی و افزایش قیمت‌های جهانی، منجر به آغاز اکتشاف حین استخراج در معدن سنگ‌آهن اسکارن صاحب سقز شد.

مجری طرح معدن سنگ‌آهن صاحب سقز تصریح کرد: تفسیر نتایج حاصل از استخراج اولیه معدن سنگ‌آهن اسکارن، کمک شایانی به جانمایی گمانه‌های اکتشافی پیشرو خواهد کرد. این معدن از جمله ذخایر کوچک با عیار متوسط و مطابق پروانه بهره‌برداری عیار سنگ‌آهن ۴۲ درصد و میزان ذخیره دو میلیون و ۷۰۰ هزار تن است که با اکتشاف در حین استخراج احتمال زیادی برای افزایش ذخایر وجود دارد.

گفتنی است معدن سنگ‌آهن اسکارن صاحب سقز در استان کردستان شهرستان سقز و در ۲۰ کیلومتری جاده بخش صاحب به گل‌تپه واقع شده است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.