پنج شنبه, ۱۶ آذر , ۱۴۰۲ Thursday, 7 December , 2023 ساعت ×
آغاز خوش برای واحد احیا ۲ فولاد خوزستان
15 فروردین 1401 - 15:20
شناسه : 26180
مدیر بخش احیا فولاد خوزستان گفت: همزمان با حلول ماه مبارک رمضان، رکورد تولید روزانه آهن‌اسفنجی واحد احیا ۲ فولاد خوزستان شکسته شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد خوزستان
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، مهران پاک‌بین مدیر بخش احیا فولاد خوزستان، اظهار داشت: همزمان با حلول ماه مبارک رمضان و مصادف با آخرین روز نوروز باستانی، همکاران احیا ۲ رکورد تولید آهن‌اسفنجی مدول ۲ را به دو هزار و ۸۷۰ تن ارتقا دادند.

وی افزود: رکورد جدید از این‌رو اهمیت ویژه‌ای دارد که با توجه به گذشت دو سال از تعمیرات سالانه مدول ۲ شرایط به گونه‌ای کنترل شده که قابلیت ثبت و حفظ رکورد ساعتی تولید ۱۲۰ تن در ساعت به مدت حدود ۲۴ ساعت و با کیفیت مناسب در این پلنت ایجاد شده است.

مدیر بخش احیا فولاد خوزستان، گفت: رکورد پیشین با تولید روزانه دو هزار و ۷۹۱ تن در بهمن ماه سال گذشته بود. در واقع یکی از مهم‌ترین راهبردهای فولاد خوزستان، تولید فولاد باکیفیت در بازه‌های زمانی طولانی‌تر است.

گفتنی است، یکی از مهم‌ترین کاربردهای آهن‌اسفنجی در کوره‌های القایی و تولید آهن و فولاد خام است. استفاده از آهن‌اسفنجی در کوره‌های القایی قادر است که نزدیک به ۵۰ درصد، جایگزین قراضه شود. عامل خنک‌کننده در کوره‌های اکسیژنی، خلوص بیش از قراضه فولادی، قابل استفاده در فولادسازی الکتریکی، نبود عناصر زاید، بهینه‌سازی کوره‌های قوس الکتریکی و افزایش بهره‌وری از ویژگی‌های آهن‌اسفنجی در بهبود روند تولید فولاد به شمار می‌آیند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.