جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 19 April , 2024 ساعت ×
آغاز راه‌اندازی طرحی نو در عرصه دیجیتال با حمایت فولادمبارکه
29 تیر 1400 - 14:16
شناسه : 15344
رییس دفتر پروژه تحول دیجیتال شرکت فولادمبارکه گفت: آنچه فولادمبارکه به عنوان یک شرکت سرآمد دنبال می‌کند، خلق ارزش پایدار و مشترک با همه ذی‌نفعان است. لذا نمی‌توانیم در صنایع مختلف مانند صنعت فولاد که صنعتی مادر محسوب می‌شود به سمت تحول دیجیتال حرکت کنیم در حالی که زیرساخت‌های لازم در محیط‌های دانشگاهی و دانشجویی و رشته‌های تحصیلی مرتبط آماده نیست.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی فولاد مبارکه
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، علی کیانی رییس دفتر پروژه تحول دیجیتال شرکت فولادمبارکه در خصوص آزمایشگاه صنعت ۴، اظهار داشت: چنین آزمایشگاه‌هایی تحت عناوینی چون «دیجیتال لب»، «آزمایشگاه دیجیتال» یا «آزمایشگاه صنعت 4.0» شناخته می‌شوند و تاکنون چندین دانشگاه معتبر جهانی از جمله دانشگاه لیون فرانسه و دانشگاه پلی تکنیک میلان اقدام به راه‌اندازی آن کرده‌اند.

وی افزود: در این راستا چنین طرح‌های باید سه مولفه اصلی داشته باشد که شامل هوشمندی، کارآمدی و ایمنی است.

رییس دفتر پروژه تحول دیجیتال شرکت فولادمبارکه، گفت: آزمایشگاهی هوشمند است که در آن از فناوری‌های مولد مانند اینترنت اشیا، واقعیت افزوده، پهبادها، هوش مصنوعی و رباتیک به منظور شبیه‌سازی و فعالیت‌های آزمایشی و تحقیقاتی استفاده شود.

کیانی بیان کرد: رمز موفقیت در پروژه‌های هوشمندسازی این است که سازمان‌ها و بنگاه‌های کسب‌وکار بلند پروازانه و آینده نگرانه فکر کرده و ایده‌های خود را در قالب برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت اجرا می‌کنند و بعد از بررسی نتایج کسب شده، توسعه پروژه‌ها را در سایر حوزه‌های مرتبط گسترش می‌دهند. لذا از آنجایی که بسیاری از پروژه‌های تحولی ممکن است منجر به شکست شود، باید مکانی وجود داشته باشد که ایده‌ها و محصولات قبل از اجرای نهایی در صنعت، تست و شبیه‌سازی شده و پس از ایجاد اطمینان خاطر و رفع محدودیت‌ها و مشکلات احتمالی با بیشترین احتمال موفقیت نسبت به اجرا در محیط عملیاتی صنعت اقدامات لازم به عمل آید تا بیشترین بهره‌وری و کمترین حادثه تجهیزاتی و انسانی را به دنبال داشته باشد.

وی ادامه داد: آنچه فولادمبارکه به عنوان یک شرکت سرآمد دنبال می‌کند، خلق ارزش پایدار و مشترک با همه ذی‌نفعان است که دانشگاه یکی از این مشتریان در حوزه جامعه محسوب می‌شود. در این مسیر اگر بخواهیم صنعت به سمت هوشمندی حرکت کند در حالی که دانشگاه همراه ما نباشد چندان موفق نخواهیم بود.

رییس دفتر پروژه تحول دیجیتال شرکت فولادمبارکه، اذعان داشت: باید در دانشگاه‌ها افرادی را تربیت کنیم که نه تنها باعث پیشرفت و توسعه علم در محیط دانشگاه شوند بلکه محرک رشد و توسعه در صنعت نیز گردند و صنعت به پشتوانه علمی ایجاد شده و وجود شبکه‌های دانش محور بتواند مسیر هوشمندسازی را با موفقیت و سرعت بیشتری دنبال نماید.

کیانی در پایان خاطرنشان کرد: نمی‌توانیم در صنایع مختلف مانند صنعت فولاد که صنعتی مادر محسوب می‌شود به سمت تحول دیجیتال حرکت کنیم، در حالی که زیرساخت‌های لازم در محیط‌های دانشگاهی و دانشجویی و رشته‌های تحصیلی مرتبط آماده نیست.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.