جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 19 April , 2024 ساعت ×
آغاز عرضه ارز مسافرتی در فرودگاه
02 اسفند 1401 - 14:40
شناسه : 33627
از امروز عرضه می‌شود مدیر پروژه مرکز مبادله ارز و طلا از عرضه ۳۰۰ هزار سکه از طریق مرکز مبادله ارز و طلا در هفته آینده خبر داد. وی همچنین گفت از این به بعد مسافران می توانند در فرودگاه ارز مسافرتی خود را دریافت کنند، که برای مسافرت‌های زمینی ۳۰۰ یورو و مسافرت‌های هوایی ۵۰۰ یورو اختصاص داده شده است.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش فلزات نیوز، امیر هامونی با اشاره به این‌که امروز دو تالار مرکز مبادله راه اندازی شد، ادامه داد: این دو تالار شامل تالار ارز خدماتی و تالار حواله ارز است.

مدیر پروژه مرکز مبادله ارز و طلا ادامه داد: پتروشیمی‌ها و فولادی‌ها و مسی‌ها در تالار حواله ارز عرضه می‌کنند و واردکنندگان ارزهای مورد نیاز را از آنجا تامین خواهند کرد.

وی همچنین اضافه کرد: هفته آینده هم تابلو مسکوکات طلا در این مرکز رونمایی می شود و ۳۰۰ هزار سکه از طریق این مرکز عرضه خواهد شد و روش کشف قیمت آن مانند روشی است که در بازار بورس پیش از این انجام شده بود.

ارائه ارز مسافرتی در فرودگاه از امروز

هامونی با اشاره به این‌که سرفصل‌ ارزهای خدماتی مشخص شده است، افزود: بخشی از آن‌ها مثل ارز مسافرتی پشت گیت فرودگاه ارائه خواهد شد. به گفته وی، برای مسافرت‌های زمینی ۳۰۰ یورو و مسافرت‌های هوایی ۵۰۰ یورو اختصاص داده شده است.

وی افزود: باجه‌ها و خودپردازهایی در فرودگاه امام مستقر شده اند و  برای اولین بار در کشور این خودپردازها به جای اسکناس ریال، ارز مورد نیاز مسافران را پرداخت می‌کنند؛ این خودپردازها نصب شده و از امروز آماده استفاده است و مسافران می‌توانند ارز مورد نیاز مسافرتی خود را از پشت گیت خروجی دریافت کنند.

هامونی گفت: از روزی که پروژه راه اندازی مرکز مبادله ارز و طلا ابلاغ شد ۲۷ روز زمان داشتیم واقدامات زیادی در این زمینه انجام شد؛ همچنین هشت کارویژه مهم را شناسایی کردیم تا بر اساس آن تقسیم کار انجام شود. در مرکز مبادله ارز و طلای ایران دو تالار ارز خدماتی و حواله ارز را راه اندازی کرده‌ایم.

به گفته هامونی، همچنین نماینده مقیم دستگاه‌های ذیربط به ویژه دستگاه‌هایی که بیشترین همکاری و ارتباط با مرکز مبادله ارز و طلا دارند در این مرکز مستقر شدند. همچنین نماینده تام‌الاختیار هر دستگاه و وزارتخانه که از سوی وزیر معرفی شده و حق امضا دارند نیز معرفی شدند.

مدیر پروژه مرکز مبادله ارز و طلای ایران اعلام کرد: در حال حاضر بیش از ۶۰ نیاز ارز خدماتی شناسایی شده که می‌توان به ارز دانشجویی، ارز درمانی، ارز مورد نیاز برای فرصت‌های مطالعاتی، حق‌الوکاله دعاوی، هزینه مسابقات ورزشی، دفاتر و مدارس خارج از کشور، هزینه خرید امتیاز پخش فیلم، حق بیمه، هزینه‌های شرکت‌های هواپیمایی، شرکت‌های کشتیرانی و حمل و نقل زمینی و … اشاره کرد. به عنوان مثال در حوزه مسافرت هوایی ۵۰۰ دلار به عنوان ارز مسافرتی در نظر گرفته‌ایم همچنین به ازای هر کامیون دار ۴۵۰۰ یورو ارز در نظر گرفته‌ایم که در سرفصل‌های مختلف با جزئیات در آینده اعلام خواهد شد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.