پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
آغاز عملیات اجرایی فاز ۲ و ۳ کارخانه فولاد راور
06 بهمن 1399 - 14:06
شناسه : 5790
عملیات اجرایی احداث فاز 2و 3 کارخانه فولاد راور با حضور پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی آغاز شد.
ارسال توسط : منبع : دنیای معدن
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، عملیات اجرایی احداث فاز ۲ و ۳ کارخانه فولاد راور صبح امروز با حضور محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، مهرابی معاون اقتصادی استاندار کرمان و تعدادی از مدیران استانی و شهرستانی آغاز شد.

در این آیین محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم شهرستان‌های کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امروز عملیات احداث واحد ذوب و ریخته‌گری راور نیز با ظرفیت تولید ۱۰۰ هزار تن شمش فولادی در سال آغاز شد.

وی با بیان اینکه این کارخانه ظرفیت قابل تبدیل به ۲۰۰ هزار تن شمش فولادی در سال را دارد افزود: این طرح با اشتغالزایی ۱۸۰ نفر مستقیم و ۴۰۰ نفر غیرمستقیم و سرمایه‌گذاری ۲ هزار میلیارد ریال و ۵٫۵ میلیون یورو آغاز شد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از آغاز طراحی فاز ۳ فولاد راور و نورد لوله بدون درز و مقاطع فولادی در شهرستان راور خبر داد و گفت: این طرح نیز با ظرفیت ۹۰ هزار تن در سال و سرمایه‌گذاری ۲۳۰ میلیون یورو و اشتغالزایی ۱۴۰ نفر موجب رونق این شهرستان خواهد شد.

وی با بیان اینکه فاز نخست کارخانه اول فولاد راور عملیاتی شد است ادامه داد: فاز ۲ ایجاد این چرخه نیز پس از تولید آهن‌اسفنجی به منظور انجام ریخته‌گری و ایجاد واحدهای فولادی به مرحله اجرا در آمد.

پورابراهیمی بیان کرد: امروز عملیات اجرایی این طرح پس از پیگیری‌های انجام شده و اقداماتی که در وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شد بعد از اخذ مجوز احداث واحد فولادی در شهرستان راور در ادامه فعالیت تولید آهن‌اسفنجی به مرحله اجرا در آمد.

وی با بیان اینکه این طرح که امروز عملیات اجرایی آن آغاز شده ظرف ۲ سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد گفت: بهره‌برداری از این طرح برای حدود ۵۰۰ نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد خواهد کرد و تقریباً حدود ۶۰۰ میلیارد تومان در این طرح سرمایه‌گذاری می‌شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مطالعات فاز ۳ این طرح نیز آغاز شده است افزود: چرخه بعدی فعالیت این کارخانه که تولید لوله‌های بدون درز است و کار آن نیز همزمان با آغاز فعالیت‌های فاز ۲ آغاز شده و امیدواریم در بازه زمانی حداکثر ۲٫۵ سال به سرانجام برسد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت کلنگ ۳ پروژه مجتمع مس سرچشمه رفسنجان را به زمین زد برگزاری جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس درباره بورس با حضور وزیر اقتصاد رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: گزارش شفافی از هزینه کرد ۱ میلیارد یورویی رهبری به ستاد کرونا وجود ندارد

وی با بیان اینکه محصولات این کارخانه کاملاً صادراتی است گفت: کار ارزشمندی را مجموعه سرمایه‌گذاری انجام داده و پیش‌بینی می‌شود حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این پروژه انجام شود و نزدیک به ۵۰۰ نفر اشتغالزایی داشته باشد.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه مجموعه سرمایه‌گذاری‌هایی که در فاز دوم و سوم این طرح انجام می‌شود بیش از هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است افزود: این سرمایه‌گذاری‌ها برای هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغالزایی ایجاد خواهد کرد.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.