جمعه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 12 April , 2024 ساعت ×
آغاز عملیات اجرایی واحد فرآوری کرومیت شهرستان سربیشه
21 اسفند 1401 - 12:45
شناسه : 34143
عملیات اجرایی واحد فرآوری کرومیت شهرستان سربیشه با سرمایه‌گذاری ۳۵میلیارد تومانی با حضور استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان این استان آغاز شد.
ارسال توسط : منبع : ایرنا
پ
پ

به گزارش فلزات‌نیوز، فرماندار سربیشه در آیین آغاز عملیات اجرایی واحد فرآوری کرومیت این شهرستان گفت: کنسانتره کرومیت و ماسه کرومیتی تولیدی این واحد، بخشی از نیازهای صنایع داخلی را مرتفع خواهد کرد.

محمدرضا لکزایی با بیان این‌که این واحد فرآوری با سرمایه‌گذاری ۳۵میلیارد تومانی شرکت پارت گوال ساخته‌می‌شود، افزود: با تکمیل این کارخانه برای ۶۰ نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.

همچنین امروز با حضور استاندار خراسان جنوبی عملیات اجرایی کارخانه فرآوری به منظور تولید فلورین اسید با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در راستای جلوگیری از خام‌فروشی مواد معدنی در شهرستان نهبندان آغاز شد.

واحد فرآوری معدن فلورین سیمرغ با سرمایه‌گذاری ارزی ۱.۸۵ میلیون یورو و سرمایه‌گذاری ریالی ۹۰ میلیارد تومانی ساخته می‌شود.

سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای استحصال ذخایر معدنی در این معدن ۶۰میلیارد تومان بوده و سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز در این معدن ۲۰میلیارد تومان هزینه کرده است.

همچنین فعال شدن این واحد فرآوری برای ۱۰۰ نفر اشتغال‌زایی به همراه دارد و تولیدات آن قابلیت صادرات خواهد داشت.

عملیات اجرایی بزرگترین واحد تولیدکننده کنسانتره کرومیت و ماسه کرومیتی خراسان جنوبی با حضور نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه، فرماندار، جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در سربیشه آغاز شد.

خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان مرزی سربیشه در ۶۶ کیلومتری بیرجند است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.