دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Monday, 20 May , 2024 ساعت ×
آغاز عملیات اکتشافی تفصیلی معدن سرویان دلیجان
03 شهریور 1400 - 16:47
شناسه : 16636
مدیرعامل شرکت فلز تدارک فولادمبارکه عنوان کرد؛ مدیرعامل شرکت فلز تدارک فولادمبارکه اصفهان گفت: عملیات اکتشافی تفصیلی معدن سرویان دلیجان در جهت تامین سنگ‌آهن آغاز شد.
ارسال توسط : منبع : ایراسین
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، محمدحسین قورچانی مدیرعامل شرکت فلز تدارک فولادمبارکه اصفهان، اظهار داشت: این شرکت جهت افزایش ذخایر قطعی سنگ‌آهن و به منظور تکمیل زنجیره فولاد کشور، در راستای تحقق چشم‌انداز این صنعت، اکتشافات تفصیلی معدن آهن سرویان را آغاز نموده است.

وی افزود: از آنجایی که فولاد به عنوان صنعت مادر در کشور به شمار می‌آید نیازمند نگاه ویژه‌ای است. از این رو برای تامین این محصول استراتژیک، سرمایه‌گذاری در طول زنجیره تامین امری ضروری است. در همین راستا شرکت فلز تدارک از سال ۱۳۹۸ ماموریت تحقق این مهم را در بخش تامین مواد اولیه و سنگ‌آهن بر عهده گرفت.

مدیرعامل شرکت فلز تدارک فولادمبارکه، گفت: با توجه به گزارشات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی در خصوص محدود بودن ذخایر کشف شده سنگ‌آهن کشور و همچنین نیاز روز افزون تولیدکنندگان داخلی فولاد جهت تحقق تولید مبتنی بر چشم‌انداز ۱۴۰۴، شرکت فلز تدارک فولادمبارکه عملیات حفاری‌های اکتشافی به طول دو هزار و۵۰۰ متر با مدت زمان چهار ماه در محدوده مذکور را آغاز نموده است.

شایان ذکر است که با توجه به پتانسیل‌های صادراتی کشور امکان صادرات محصولات نهایی فولاد در سال‌های آتی، منوط به افزایش ذخایر کشف شده سنگ‌آهن وجود دارد. لذا مدیریت این شرکت امیدوار است با انجام حفاری‌های مذکور، ذخیره این معدن و تولید آن افزایش قابل‌توجهی داشته باشد.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.