سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
آغاز عملیات اکتشافی ۳۲ پهنه از سال ۱۳۹۲ به همت ایمپاسکو
23 اسفند 1399 - 12:01
شناسه : 8906
مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران مطرح کرد؛ مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح احداث کارخانه کربنات کلسیم رسوبی و آهک هیدراته، گفت: طرح احداث کارخانه کربنات کلسیم رسوبی به واسطه سرمایه‌گذاری در تولید آهک پخته، آهک هیدراته و کربنات کلسیم رسوبی، ارزش‌افزوده قابل قبولی از سنگ‌آهک استخراجی ایجاد می‌کند.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی ایمپاسکو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، امیرعلی طاهر‌زاده مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اظهار داشت: این طرح در قالب مزیت نسبی و پتانسیل‌یابی منطقه داراب توسط شرکت سیمان داراب اجرا می‌شود.

وی افزود: محصولات تولیدی این طرح ضمن تامین بخشی از نیاز آهک پخته و هیدراته صنایع داخلی، قابلیت صادرات و ارزآوری با فروش بخش اعظم محصول کربنات کلسیم رسوبی را برای کشور در پی خواهد داشت.

مدیرعامل ایمپاسکو گفت: احداث کارخانه تولید کربنات کلسیم رسوبی (PCC) از نظر زیست‌محیطی به دلیل کنترل گاز co2 در فرآیند تولید و جلوگیری از ورود به محیط، در جهان جزو صنایع سبز شناخته می‌شود.

اجرای عملیات شناسایی و پی‌جویی ۱۱۰ هزار کیلومتر مربع پهنه

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی اذعان داشت: ایمپاسکو از سال ۱۳۹۲ تاکنون، ۱۱۰ هزار کیلومترمربع عملیات اکتشافی را در قالب ۳۲ پهنه آغاز کرده است؛ از این میزان، ۴۶ هزار کیلومترمربع آن خاتمه یافت که برای ۶۲ هزار کیلومترمربع باقیمانده، قرار است تا پایان سال ۱۴۰۰ به اتمام برسد.

طاهرزاده تصریح کرد: ایمپاسکو علاوه بر عملیات اکتشافی در پهنه‌ها، عملیات اکتشافی پتانسیل‌یابی در ۶ استان به مساحت ۱۴۰هزار کیلومترمربع را در دست انجام دارد.

وی ادامه داد: نتایج حاصل از این اقدامات، دستیابی به محدوده‌های امیدبخش، پروانه اکتشاف و در نهایت گواهی کشف و شناخت منابع معدنی جدید و ایجاد ثروت ملی است.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی بیان کرد: ۵۰ هزار کیلومترمربع از فعالیت‌های پتانسیل‌یابی مربوط به استان فارس است که در عمل، ۴۲ درصد از مساحت استان را شامل می‌شود.

جذب بالغ بر ۵۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه بخش خصوصی

طاهرزاده تصریح کرد: شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در راستای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی، با استفاده از توانمندی بخش خصوصی با سیاست راهبرد هدایت موثر و جذب کارآمد سرمایه‌گذاران توانمند، در سال ۱۳۹۹ حدود پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه جذب کرده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ایمپاسکو با اجرای برنامه احیا و فعال‌سازی معادن کوچک‌مقیاس، در سال جاری با اقدامات انجام شده بیش از ۲۰۰ معدن را احیا و در مدار تولید قرار داده است.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.