سه شنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۲ Tuesday, 23 May , 2023 ساعت ×
آغاز همکاری مشترک منطقه ویژه خلیج فارس با دانشگاه هرمزگان
04 اسفند 1400 - 13:57
شناسه : 25000
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس از امضای تفاهم‌نامه همکاری علمی، پژوهشی و فناوری با دانشگاه هرمزگان خبر داد و گفت: تقویت پیوند صنعت و دانشگاه سبب ارتقا دو سویه خواهد شد.
ارسال توسط : منبع : روابط عمومی منطقه ویژه خلیج‌فارس
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، حسن خلج طهرانی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس، اظهار داشت: پس از برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و بحث بر سر مفاد، تفاهم‌نامه‌ی همکاری علمی، پژوهشی و فناوری بین منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس و دانشگاه هرمزگان به امضا رسید.

وی این تفاهم‌نامه را سبب ایجاد ارتباط موثرتر و فعال در زمینه‌ی آموزشی و پژوهشی بین صنعت و دانشگاه خواند و افزود: ارائه‌ی خدمات مشاوره‌ای تحت عنوان مشاور پشتیبان علمی، تعریف بسته سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف، رصد سایر مناطق ویژه مستقر در حوزه‌ی خلیج فارس، ارائه‌ گزارش تحلیل بازارهای مرتبط با صنایع مستقر در منطقه ویژه خلیج فارس، خدمات مشاوره تخصصی در جذب سرمایه‌گذار داخلی و خارجی و تحلیل موانع حقوقی جهت چابک‌سازی سیستم حقوقی از مهم‌ترین مفاد این تفاهم‌نامه است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس در ادامه از ایجاد دفتر ارتباط با دانشگاه در این منطقه عظیم اقتصادی خبر داد و گفت: پشتیبانی در تامین منابع انسانی متخصص، ارائه‌ی خدمات آموزشی و انجام مشاوره‌های تخصصی از اهداف ایجاد این دفتر محسوب می‌شود.

خلج طهرانی بیان کرد: با دایر شدن این دفتر به‌صورت روزانه یکی از اساتید دانشگاه هرمزگان در منطقه ویژه حضور خواهد یافت و متناسب با دغدغه‌های صنعت در راستای جذب سرمایه‌گذار و رفع موانع تولید به‌عنوان مشاور فعالیت می‌کند.

وی در پایان پیوند صنعت و دانشگاه را سبب ارتقا جایگاه هر دو نهاد دانست و خاطرنشان کرد: استفاده از نیروهای کارآمد دانشگاه می‌تواند به توسعه‌ی بیشتر صنعت هرمزگان بیانجامد و سرعت پیشرفت را در استان دوچندان کند.
انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.