سه شنبه, ۲۸ فروردین , ۱۴۰۳ Tuesday, 16 April , 2024 ساعت ×
آلمان از تحریم‌های گازی روسیه، متضرر شد
16 خرداد 1401 - 16:45
شناسه : 28712
بر اساس گزارش‌های منتشر شده، تحریم‌های روسیه علیه گازپروم جرمنیا و شرکت‌های تابع آن، پنج میلیارد یورو معادل ۵.۴ میلیارد دلار طی سال به مالیات‌دهندگان و مصرف‌کنندگان گاز آلمانی هزینه بیشتری تحمیل می‌کند.
ارسال توسط : منبع : ایسنا
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات، روسیه در ماه می تصمیم گرفت عرضه گاز به گازپروم جرمنیا که زیرمجموعه آلمانی شرکت گازپروم بود را متوقف کند. این اقدام پس از آن صورت گرفت که برلین به دلیل حمله نظامی روسیه به اوکراین، مدیریت گازپروم جرمنیا را به دست گرفت.

از آن زمان، رگولاتور انرژی آلمان که به عنوان متولی عمل می‌کند، ناچار شده است از بازار گاز خریداری کند تا به قراردادهای تامین گاز با نیروگاه‌های خدمات شهری و تامین‌کنندگان منطقه‌ای آلمانی، عمل کند. وزارت اقتصاد آلمان براورد کرد تامین ۱۰ میلیون مترمکعب در روز اضافی، ضروری است و رقم ذکر شده گزارش این نشریه را تایید کرد.

سخنگوی وزارت اقتصاد آلمان اعلام کرد: این میزان گاز مورد نیاز از بازار و به قیمت بازار تامین شده و هیچ اطلاعات دیگری درباره میزان دقیق خرید به دلیل محرمانه بودن مسائل تجاری، نمی‌تواند گزارش شود.

گفتنی است، طبق گزارش نشریه ولت‌ام‌سونتاگ، هزینه فعلی حدود سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو در سال است و بقیه هزینه، مربوط به پر کردن تاسیسات ذخیره‌سازی گاز طبیعی رِدِن خواهد بود که رابرت هابک وزیر اقتصاد، دستور آن را روز چهارشنبه صادر کرد. هزینه اضافی در قالب مالیات گاز از ماه اکتبر، به تامین‌کنندگان انرژی و مصرف‌کنندگان نهایی منتقل خواهد شد.

انتهای پیام/

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.