جمعه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 12 April , 2024 ساعت ×
آلومینای جاجرم ۷۰۰۰ تن پودر آلومینا صادر کرد
07 اسفند 1401 - 16:21
شناسه : 33825
مهیار مشایخی، معاون صنایع و معادن اداره کل صمت خراسان شمالی از صادرات ۷ هزار تن پودر آلومینا از این استان به خارج از کشور خبر داد. به گفته وی ارزش ریالی پودر آلومینای صادر شده ۱۶ میلیون و ۸۵۴ هزار دلار بوده است.
ارسال توسط : منبع : باشگاه آلومینیوم
پ
پ

به گزارش فلزات‌نیوز، مهیار مشایخی اظهار کرد: کارخانه آلومینای جاجرم تنها تولید کننده پودر آلومینا در کشور است و در نتیجه، بیشترِ پودر تولید شده در داخل مصرف می شود.

مشایخی با اشاره به اینکه میزان تولید ذکر شده در پروانه بهره برداری، ۲۴۰ هزار تن در سال است، افزود: میزان پودری که توسط شرکت آلومینای جاجرم طی امسال تولید شده ۱۹۷ هزار تن بوده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی دیگر از محصولات تولیدی شرکت آلومینای جاجرم، شمش آلومینیوم است، ادامه داد: طی سال جاری میزان شمشی که در این شرکت تولید شده، ۳۲ هزار و ۶۰۰ تن بوده است.

گفتنی است ظرفیت تولید آلومینیوم در کشور بطور سالانه  ۷۰۰ هزار تن است و برای تولید آن نیازمند استفاده از ۱.۴ میلیون تن پودر آلومینا است و اکنون فقط ۲۵۰ هزار تن آن در داخل کشور تولید و باقیمانده از خارج تأمین می شود.

به گفته وی، در حال حاضر ۱۰ درصد بوکسیت مورد نیاز این شرکت از معادن بخش خصوصی تأمین می شود و در تلاش هستیم تا بتوانیم با اقدامات دانش بنیان به تولید بوکسیت پرعیار دست یابیم.

وی افزود: علاوه بر آن، ۴۰ درصد از شمش آلومینیوم تولیدی در این واحد تولیدی به خارج از کشور صادر می‌شود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.