یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ Sunday, 14 April , 2024 ساعت ×
آلومینای نفلین در انتظار مجوز
17 دی 1399 - 7:06
شناسه : 4966
رئیس هیأت عامل سازمان ایمیدرو، پیگیر اخذ مجوزهای لازم از دولت برای آغاز طرح تولید آلومینا از نفلین سینت سراب هستیم.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از خبرگزاری آذربایجان شرقی، وجیه الله جعفری در بازدید از محل احداث کارخانه نفلین سینت سراب، با اشاره به قدمت تاریخی و ۳۰ ساله این طرح ملی گفت :تمام زیر ساخت‌های این طرح شامل آب ،برق وگاز مهیا شده و علاوه بر تامین نیاز این کارخانه میتواند به صنایع دیگر نیز جوابگو باشد.
رئیس هیأت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ادامه داد: تلاش می‌کنیم مشکلات پیش رو را برطرف کرده و عملیات اجرایی فاز اول طرح شامل تولید ۷۰هزار تن پودر آلومینا را آغاز کنیم .
نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: بهره‌برداری از معدن نفلین سینیت سراب بعد از یک‌سال همچنان معطل ابلاغ دولت است.
یوسف داودی با تاکید بر تسریع در آغاز عملیات احداث کارخانه نفلین سینت سراب افزود: با بهره برداری از این طرح برای ۳هزار نفر فرصت شغلی فراهم می شود .
توافق‌نامه ساخت کارخانه تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب شامل “ساخت کارخانه پودر آلومینا و همچنین تولید ماده معدنی بوهمیت و نمک های صنعتی” ششم آذر سال گذشته در حاشیه سفر رئیس‌جمهور به آذربایجان‌شرقی و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، بین ایمیدرو و قرارگاه خاتم به امضا رسید.
بر اساس این توافق نامه، مجموع سرمایه گذاری این طرح که از سوی ایمیدرو انجام می شود، معادل ۱۳۵ میلیون یورو خواهد بود.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.