سه شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 18 June , 2024 ساعت ×
آمادگی دانشگاه صنعتی شریف برای ایجاد دومین مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی
07 آبان 1399 - 9:02
شناسه : 575
رئیس دانشگاه صنعتی شریف: رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: آقای غریب پور طی مدت مدیریت ایمیدرو، گام های مثبت و موثری در راستای ارتقای ارتباط دانشگاه و صنعت برداشته است.
ارسال توسط : منبع : ایمیدرو
پ
پ

به گزارش اخبارفلزات به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، محمود فتوحی فیروزآباد امروز در نشست با رئیس هیات عامل ایمیدرو ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: در دوره مدیریت دکتر غریب پور، شاهد تقویت و افزایش دانش فنی کارشناسان و مهندسان با برگزاری دوره های آموزشی توسط متخصصان دانشگاهی، بوده ایم.

وی افزود: همچنین در این دوره، تعداد قابل توجهی پروژه در راستای تقویت ارتباط با صنعت و دانشگاه، اجرا شده و اقدامات مثبتی در زمینه مسائل زیست محیطی، ایمنی، ممیزی سالانه بخش های معدنی و انجام اقداماتی برای بهبود شرایط این واحدها توسط بخش‌های دانشگاهی انجام شده است.

آمادگی برای ایجاد دومین مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی

رئیس دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به آمادگی این دانشگاه برای ایجاد دومین مرکز نوآوری معادن و صنایع معدنی گفت: این مرکز می تواند روی موضوعات بهینه سازی انرژی، آب و مسایل زیست محیطی متمرکز باشد.

وی افزود: همچنین این دانشگاه در زمینه هوشمند سازی معادن و صنایع معدنی، ممیزی انرژی و مباحث کیفیت توان صنایع معدنی و نیز سیستم هیبریدی تامین آب و تصفیه، برق و بخار برای معادن، با هدف دستیابی به تامین انرژی و آب پایدار برای انواع صنایع معدنی به صورت فعال آمادگی دارد.

فتوحی فیروزآباد با اشاره به برنامه‌های راهبردی دانشگاه صنعتی شریف در افق ۲۰۵۰ گفت: این برنامه ها شامل سرآمد در آموزش، سرآمد در علم و فناوری، سرآمد در اثربخشی اجتماعی، بین المللی شدن دانشگاه، ترویج اخلاق آکادمیک و فرهنگ ایرانی – اسلامی و ارتقای توان مالی دانشگاه است.

وی افزود: دانشگاه صنعتی شریف اکنون حدود ۱۱ هزار دانشجو دارد و ۴۷۰ عضو هیات علمی در ۱۳ دانشکده مشغول فعالیت اند. حدود نیمی از دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی ارشد و دکتری هستند که نشان دهنده ظرفیت بالای دانشگاه برای انجام فعالیت‌ها و پروژه‌های صنعتی و ارتباط با صنعت است.

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.